У Японії вивели перших свиней, чиї органи можна буде пересадити людині (фото)
Фахівці компанії PorMedTec (Японія) вивели генетично модифіковане порося, органи якого можна пересаджувати людям без ризику відторгнення. Саму технологію розробили в США, але японські вчені змогли застосувати імпортовані зі Штатів клітини для успішного клонування поросяти.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Команда, до складу якої також входять члени американської біотехнологічної компанії eGenesis, вивела свиней, використовуючи клітини, надані американською компанією у вересні, які мали десять різних генів, модифікованих для протистояння відторгненню людським організмом.
«Ми раді, що порося благополучно народилося, але це тільки початок. Ми розраховуємо просунути дискусію щодо клінічного застосування ксенотрансплантації у Японії. Ми продовжимо наші дослідження, зосередившись насамперед на безпеці, водночас продовжуючи обговорювати питання, пов'язані з етикою», - повідомив професор Університету Мейдзі та директор компанії PorMedTec Хіросі Нагасіма.
Вже в 2024 році японські фахівці припускають почати пересадку органів генетично модифікованої свині в тіло мавпи – проміжний крок між пересадкою у тіло людини.
У США восени 2023 року провели другу у світі операцію з пересадки серця генетично модифікованої свині в тіло людини з термінальною стадією серцевої недостатності. Операція дозволила 58-річному чоловікові прожити ще шість тижнів, однак у результаті він помер. Спеціалісти Мерілендського університету, які проводили операцію, визнали, що зрештою почалося відторгнення пересадженого серця.
Так званої ксенотрансплантації довгий час заважало те, що імунна система відкидає чужорідні тканини. Біологи наблизилися до вирішення цієї проблеми лише на початку минулого десятиліття завдяки генній інженерії. У той самий час відповідні дослідження супроводжуються численними суперечками, насамперед - етичними.
Теги: світові новини , трансплантація , орган , донорство , вчені , Японія , ліки