Журналісти перевірили українські заправки, бензин з яких може нашкодити автомобілю
Відомо, що неякісний бензин здатний вбити машину. Журналісти Апостроф.TV зняли сюжет "Що приховує "дешеве" пальне?", де провели лабораторні дослідження палива на АЗС із "низькими" цінами.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Автори дослідження відібрали зразки пального на «дешевих» АЗС – БРСМ-Нафта, Мотто, Люксвен та у небрендованій "бочці". Відібрані зразки передали до лабораторії, співробітники якої не знали, звідки саме приїхало пальне.
«Бензин із БРСМ-Нафта не відповідає вимогам щодо вмісту сірки. Її майже вчетверо більше, ніж потрібно. Крім того, фіксуємо перевищення норми обсягу частки бензолу та етанолу. Із "дизелем" – схожа ситуація. Сірки – знову надто багато. А ось температура спалаху – навпаки, занадто низька. Отже, ремонт паливної системи, нагар та перегрів двигуна, як наслідок – витратний ремонт, вам гарантовані. Якщо ваше авто на дизелі, то також є ризик пожежі через низьку температуру спалаху пального», – зазначають журналісти на підставі отриманих ними результатів лабораторних досліджень.
На інших АЗС із "дешевим" пальним, зазначають журналісти, відібрані зразки теж не відповідають нормам.
«У бензині, придбаному на Мотто, сірка, бензол та етанол не проходять перевірку. Є питання і до октанового числа. Воно – нижче норми, отже, пальне імовірно самопальне. Може, з дизелем пощастило більше? Ні, знову "промах". Так само, як і в БРСМ. Що ж, остання спроба та останній "незалік". 95-й з Люксвена та "бочки" – черговий розлив сумнівної якості», – наголошується в сюжеті Апостроф.TV.
За словами експерта, жоден із чотирьох зразків, задекларованих як А-95, не відповідає вимогам державного стандарту.
«Вони містять етанол у кількості понад 30 відсотків, окремі перевищують вимоги щодо вмісту бензолу та вмісту сірки. Тобто це бензини суміші, які зроблені не на серйозному НПЗ», – каже Микола Худолій, директор випробувального центру паливно-мастильних матеріалів.
У результаті, заливаючи в бак нібито "дешеве" пальне, водій платить щонайменше тричі: власним здоров'ям, своїм автомобілем та підвищеними витратами, зазначають журналісти.
Теги: новини України , дослідження , журналісти , бензин , заправки , автомобілів