Китайські вчені придумали як заряджати дрони у повітрі Китайські вчені придумали як заряджати дрони у повітрі
Техно

Дрони зможуть літати безкінечно: вчені придумали як заряджати їх у повітрі

Фото: wallpapercrafter.com
Дарина Герасимчук 11 сiчня, 2023, 17:41
 0

Команда дослідників із північно-західного Китаю розробила новий метод підзарядки дронів — прямо в повітрі, за допомогою високоенергетичних лазерних променів, які утримуватимуть пристрої в польоті. Подробицями про перетворення енергії світла на електрику ділиться South China Morning Post.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Професор Лі Сюелун та його колеги з Північно-Західного політехнічного університету (НПУ) винайшли взаємозв'язок безпілотників та лазерів.

Вони вважають, що якщо безпілотник оснащений модулем фотоелектричного перетворення, що перетворює енергію світла на електрику, лазерний промінь високої енергії зможе не тільки відстежувати його, але й живити дистанційно.

Ілюстративне зображення зарядки дронів за допомогою лазера, www.scmp.com Фото: Ілюстративне зображення зарядки дронів за допомогою лазера, www.scmp.com
В експерименті взяли участь дрони з оптичним приводом (ODD), які відстежували в польоті за допомогою ІІ-алгоритму в будь-який час дня та за будь-яких погодних умов. Потім експериментатори використовували технологію адаптивного формування променя, яка дозволяла променю автономно регулювати свою інтенсивність збільшення відстані при передачі енергії і "обходу" перешкод.

"Основними моментами дослідження є 24-годинна інтелектуальна система відстеження зору та автономне поповнення енергії на великі відстані для ODD", - повідомила команда минулого тижня в офіційному акаунті NPU WeChat.

Щоб збільшити відстань бездротової передачі енергії, Лі та його команді необхідно зменшити ослаблення традиційного лазерного променя в атмосфері. За їхніми словами, їх вирішенням стала адаптивна технологія формування променя, яка б автономно регулювати його інтенсивність.

Згідно зі звітом, таке коригування означає, що можна зменшити негативний вплив турбулентності повітря та змін щільності в атмосфері, підвищивши ефективність та надійність доставки лазерної енергії на великі відстані.

Вчені не розкривають подробиць щодо технічних характеристик своєї системи, оскільки побоюються її застосування військовими.

Теги: інновації , лазер , технології , світові новини , дрони , китайські вчені

  • 27 березня 19:35 В Україні законодавчо затвердять швидкість мобільного інтернету – Федоров    0
  • 17 березня 17:10 SpaceX представила новий тариф Starlink: скільки коштує доступ до інтернету з будь-якої точки планети    0
  • 16 березня 16:50 Штучний інтелект назвав професії, які незабаром «відбере» у людства    0
  • 16 березня 14:56 Мінцифри впровадить штучний інтелект ChatGPT в «Дію»    0
  • 15 березня 18:22 ChatGPT від OpenAI: вийшла нова версія революційної системи штучного інтелекту GPT-4 (відео)    0
  • 10 березня 11:35 Apple випустить застосунок для прослуховування класичної музики    0
  • 15:29 У Південній Кореї створили технологію для спілкування з померлими людьми: деталі та вартість послуги    0
  • 27 лютого 18:36 Вчені створили електронну шкіру, яка може передавати дотики на відстані    0
  • 16 лютого 15:01 Apple подала патент на iPhone з гнучким екраном та сенсорами замість кнопок    0
  • 08 лютого 17:04 У Китаї представили квадрокоптер, який може літати, плавати та пірнати (відео)    0
  • 03 лютого 18:49 Coca-Cola випустить смартфон: дизайн, характеристики та дата виходу    0
  • 01 лютого 17:22 Rolls-Royce представили ядерний реактор, який може живити місячну та марсіанську бази NASA    0
  • 31 сiчня 17:14 Apple випустить гнучкий iPad у 2024 році    0
  • 25 сiчня 15:22 Під Києвом з'явиться перша у світі IT-пасіка українсько-польських розробників    0
  • 13 сiчня 19:20 Людині вперше вживили в мозок імплант для лікування депресії    0
  • 12 сiчня 18:14 Microsoft представила штучний інтелект, який може імітувати будь-який голос    0
  • 12 сiчня 16:52 Apple випустить перший MacBook із сенсорним екраном - Bloomberg    0
  • 11 сiчня 17:41 Дрони зможуть літати безкінечно: вчені придумали як заряджати їх у повітрі    0
  • 10 сiчня 19:11 Українська компанія Intellias представила інновацію для автомобілів майбутнього    0
  • 09 сiчня 18:19 В Італії створили автомобіль, який працює на смітті    0