Студенти КПІ розробили наносупутник, який виведуть на орбіту
Getty Images
У рамках розвитку космічної програми Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського студенти розробили наносупутник PolyITAN-12U. Про це повідомили на сторінці КПІ у Facebook.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Держава додатково виділила понад 5 млн грн, щоб завершити студентську розробку. Це перший український наносупутник формату 12U, що складається з 12 модулів — «кубиків».
Космічний апарат був розроблений, щоб дистанційно досліджувати поверхню Землі за допомогою оптичної системи середньої просторової розрізненості. Супутник також тестуватиме радіопередавачі та антени космічного зв'язку різних діапазонів.
Планується, що наносупутник виведуть на орбіту 2024 року. Для цього вже зараз проводиться системна робота щодо вирішення всіх технічних, логістичних та організаційних завдань. Після успішного проведення місії університетська космічна програма розвиватиметься на базі інших технічних українських ЗВО.
20 жовтня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти та науки на 2023 рік». Рішення передбачає, зокрема, що 5,2 млн. грн. виділять на програму «Підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти».
Читай також
Студенти КПІ розробили наносупутник, який виведуть на орбіту
Перший український наносупутник формату 12U
Український бренд випустив колекцію одягу для собак з етнічними мотивами (фото)
Підходить для невеликих порід
Зроблено в Україні: 8 оригінальних аксесуарів для дому, яких не знайти в Ікеа
Для затишної атмосфери