Перехід на сезонний час посилить енергетичну кризу в Європі
Як показують результати нового дослідження, якщо припинити практику переведення годинників, це може принести Європі економію фінансову та екологічну. Переведення часу відбувається щороку, і багато хто задається питанням, чи справді це необхідно.
Якщо раніше подібна тема відкладалася на задній план через важливіші та найнагальніші проблеми, то тепер у Європі з'явився новий актуальний аргумент на користь відмови від зміни сезонного часу - це нібито може полегшити енергетичну кризу.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
- Нагадаємо, що в Україні переводять годинники на зимовий час наприкінці цього жовтня.
За словами експерта у сфері енергетичних систем з Королівського університету Белфасту , багато років тому люди вставали рано вранці, тому що їм потрібне було яскраве світло, щоб піти на роботу. Вони раніше не мали таких можливостей як зараз: тієї електричної мережі, вуличного світла чи можливостей домашнього освітлення.
- Вважається, що регулярне переведення годинника на літній час було введено з 1 квітня 1981 року для економії електроенергії. Але згідно з відкритими джерелами, найбільшим прихильником літнього часу виявився майбутній прем'єр-міністр Великобританії Вінстон Черчилль. І в Європі перехід часу вперше відбувся 1916 року. Потім таку практику то скасовували, то знову вводили. У 1996 році єдині правила переходу затвердили для всіх країн Євросоюзу.
Вчені підрахували, що скасування переходу часу може заощадити домогосподарствам в Англії, Шотландії та Уельсі від 1,2 до 2,3 мільярда фунтів стерлінгів на рік, що також є вигідним для навколишнього середовища завдяки скороченню викидів вуглецю за рахунок зниження споживання електроенергії у житлових приміщеннях.
Як припускає експерт, у скасуванні переходу часу є явні переваги, адже коли вдень стає темніше, люди включають світло пізніше. Наприклад, у Великій Британії та Ірландії щоденний пік споживання енергії припадає на період з 17:00 до 19:00, а взимку попит починає різко зростати незадовго до 16:00.
Без переведення годинника мовляв можна відстрочити та розсіяти щоденний сплеск споживання електроенергії при настанні ночі, а темніший ранок не обов'язково означає значно більше використання освітлення, тому що в більшості британських та ірландських домогосподарств світло вже включене.
Як пише Bloomberg, Італійське товариство екологічної медицини взагалі закликало припинити зміщення часу, зазначивши, що навіть просте відстрочення переведення годинників з кінця жовтня на кінець листопада заощадить країні 70 мільйонів євро на рахунках за паливо.
Читайте також:
Теги: новини , вчені , зимовий час , час , електроенергія , криза , новини України , світові новини