Вчені збираються воскресити мамонтів до 2028 року: як вони це зроблять
Британські дослідники створили індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (ІПСК) азіатських слонів, які можуть перетворюватися на будь-яку тканину організму мамонта, що вимерли 4 тисячі років тому. Про це пише The New York Times.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Компанія Colossal Biosciences була заснована у 2021 році. Її головною метою є відродження шерстистих мамонтів за допомогою азіатських слонів. Для повернення мамонтів на Землю потрібні представники саме цього виду тварин – дослідження показали, що на генетичному рівні азіатські слони та мамонти схожі на 99%.
Відродження мамонтів дуже складне завдання, тому що для цього застосовується генна інженерія. Дослідження ґрунтується на роботах японського лауреата Нобелівської премії Сіньї Яманаки. Вчений став першою людиною в історії, якій вдалося отримати ІПСК із клітин дорослих мишей.
ІПСК - це клітини, які були перепрограмовані, щоб давати початок будь-якому типу клітин в організмі. Дослідники зможуть вивчити адаптації, які відрізняють шерстистих мамонтів від їхніх найближчих родичів, що нині живуть, і тестувати зміни генів без необхідності брати тканини у живих тварин.
Дослідники збираються зробити ембріон шерстистого мамонта шляхом злиття ДНК древнього мамонта з клітинами слона, потім їм доведеться підсадити цей ембріон до сурогатної матері-слонихи і пройти 22-місячний період вагітності до народження мамонта.
Вчені в даному випадку планують допомогти людству у боротьбі з глобальним потеплінням та вимиранням тварин. Якщо випустити відроджених мамонтів на простори холодних регіонів нашої планети, вони збиватимуть дерева та звільнять більше місця для зростання трави, якою живляться багато видів місцевих тварин. Останні, у свою чергу, зможуть успішно розмножуватися та отримають шанс на виживання.
Відходи життєдіяльності мамонтів стануть чудовим добривом для прискорення росту трави. Вищеперелічене допоможе Землі утримувати більше парникових газів, через які підвищується середня температура на Землі.
Теги: світові новини , наук , тварини , екологія , мамонти , гени , вчені