Компанія Цукерберга запустила демо-версію чат-бота зі штучним інтелектом
На початку серпня 2022 року компанія Марка Цукерберга Meta, яка раніше називалася Facebook, запустила демо-версію свого загальнодоступного інтерактивного чат-бота під назвою BlenderBot 3 зі штучним інтелектом (ШІ). Творці називають платформу прототипом розмовного ШІ та першим у світі чат-ботом, в якому є 175 мільярдів параметрів, вага моделей, код та набори даних.
Варто зазначити, що на даний момент цей чат-бот доступний поки лише для американських користувачів, але команда розробників працює над тим, щоб найближчим часом відкрити доступ більшій кількості країн.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Повідомляється, що подібний чат-бот від Meta може спілкуватися практично на будь-яку тему, а також призначений для навчання та вдосконалення, спілкуючись із людьми в реальному світі.
Основна увага в цьому дослідженні приділяється посиленню заходів безпеки для чат-ботів. Розробники вигадали нові методи, які дозволяють вчитися на корисних відгуках людей, ігноруючи при цьому тих, хто намагається обдурити модель, змушуючи її до марних чи токсичних відповідей.
(2/4) У фокусі нашого дослідження є сприяння сфери безпеки для chatbots. Ми розробили нові технології, які здатні вивчати від значних помилок від людей, коли незграбні люди, які беруться до стріляниць моделі в unhelpful або toxic responses. pic.twitter.com/KVbgO9aKHr
- Meta AI (@MetaAI) August 5, 2022
"Ми вже зібрали 70 тисяч розмов з публічної демонстрації, які будемо використовувати для покращення BlenderBot 3. З відгуків, наданих 25% учасників на 260 тисяч повідомлень бота, 0,11% відповідей сервісу були відзначені як недоречні, 1,36% - як безглузді та 1% - як не по темі. Ми, як і раніше, вважаємо, що шлях до розвитку штучного інтелекту лежить через відкриті та відтворювані дослідження в масштабі", - розповідає 8 серпня керуючий директор з фундаментальних досліджень ШІ в Meta Джоель Піно.
Перша версія чат-додатку BlenderBot 1 була представлена у 2020 році. Основною проблемою навчання чат-ботів з ШІ вважаються джерела інформації.
Читайте також:
Теги: новини , чат-бот , meta , Марк Цукерберг , штучний інтелект