Як часто треба робити техогляд авто: що слід перевірити Як часто треба робити техогляд авто: що слід перевірити
Техно

Як часто треба робити техогляд авто: що слід перевірити

Gloss 07 вересня, 2023, 17:04
 0

Власники автомобілів часто задаються питанням про регулярність проведення техогляду свого транспортного засобу та дізнанням, які основні аспекти важливо перевірити під час цієї процедури. В даній статті ми докладно розглянемо п'ять ключових аспектів техогляду автомобіля, надаючи більше деталей та розгортаючи кожну з них, включаючи питання перевірки турбіни.

1. Регулярність техогляду

Перший і найважливіший аспект техогляду автомобіля - це регулярність проведення цієї процедури. Правильний графік технічного огляду допоможе підтримувати ваше авто в найкращому стані та гарантувати безпеку на дорозі.

Точна періодичність техогляду може варіюватися в залежності від кількох факторів, включаючи марку автомобіля, його рік випуску, тип пального та інтенсивність експлуатації. Зазвичай рекомендується проводити технічний огляд авто щороку або кожні 15 000-20 000 кілометрів пробігу. Однак ця загальна рекомендація може змінюватися в залежності від термінів, встановлених виробником автомобіля та законодавчими вимогами вашої країни.

Пісеред часом, якщо ви помітили будь-які аномалії, дивні звуки, погіршення динаміки або вас турбує безпека вашого авто, не чекайте до чергового планового техогляду і звертайтеся до майстра без зволікань. Вчасна реакція на проблеми може запобігти серйозним поломкам і дорогим ремонтам. Тому, вибір регулярності техогляду варіюється від вас і може бути адаптований до конкретних умов експлуатації вашого автомобіля. Надто регулярна перевірка допоможе вчасно виявляти проблеми і забезпечувати довгий і надійний термін служби вашого транспортного засобу.

2. Перевірка основних систем

Коли ви приходите на техогляд, основним завданням є грунтовна перевірка всіх систем авто, щоб впевнитися в їх надійності та безпеці на дорозі. Важливо переконатися, що гальмівна система працює належним чином, що рульове управління не має люфту або інших дефектів, а підвіска і демпфери добре функціонують. Під час техогляду слід також звернути увагу на систему освітлення та електроніку. Впевніться, що всі лампочки працюють належним чином, а всі електронні системи, такі як ABS, ESP та подушки безпеки, функціонують без збоїв.

3. Перевірка двигуна та трансмісії

Двигун і трансмісія є серцем вашого автомобіля, і вони повинні працювати на найвищому рівні, щоб забезпечити безпеку та надійність на дорозі. Перевірка двигуна розпочинається з аналізу рівня та якості масла та охолоджуючої рідини. Зверніть увагу на ознаки витоку масла чи антифризу, оскільки це може свідчити про проблеми. Детально оцініть роботу двигуна під час холостого ходу та на ходу, слухаючи наявність дивних звуків чи вібрацій. Трансмісія також потребує уваги, і важливо переконатися, що переключення передач відбувається плавно та без проблем.

4. Перевірка шин та гальм

Важливим аспектом безпеки на дорозі є стан шин та гальм. Ви можете почати з перевірки глибини протектора, що визначає ступінь зносу шин. Рекомендується також перевіряти тиск у шинах та відповідність його нормам, вказаним в інструкції до автомобіля. Шини, які не відповідають нормам, можуть погіршити контроль і тягу автомобіля, зокрема під час гальмування і руху на мокрій або сніжній дорозі. Гальмова система також повинна бути у бездоганному стані, і важливо перевірити ступінь зносу гальмових колодок та гальмових дисків.

5. Перевірка турбіни (для автомобілів з турбонаддувом)

Для власників автомобілів із системами турбонаддува, важливо звернути особливу увагу на перевірку цього елемента, щоб потім не був потрібний ремонт турбін. Турбонаддув може значно підвищити продуктивність двигуна, але його стан слід періодично перевіряти. Важливо виявити можливі проблеми, такі як витік масла з турбіни, недостатній робочий тиск або несправності в турбокомпресорі. Оскільки турбонаддув може бути вкрай дорогою в установці та ремонті, регулярна перевірка допоможе вчасно виявити і усунути будь-які проблеми.

Завершуючи, важливо пам'ятати, що правильний техогляд авто є необхідним кроком для забезпечення безпеки та продовження терміну служби вашого транспортного засобу. Не дозволяйте технічним проблемам стати перешкодою на вашому шляху. Дотримуйтесь рекомендацій і регулярно відвідуйте спеціалізовані сервіси для техогляду, щоб насолоджуватися безпечною та надійною їздою. Безпечної дороги!
 


 

 • 21 вересня 15:48 OpenAI анонсувала DALLE 3 – оновлену нейромережу для створення картинок: що відомо (відео)    0
 • 19 вересня 13:03 Топ-7 вживаних автомобілів з найнадійнішими двигунами на вторинному ринку України    0
 • 14 вересня 10:12 Короткий огляд еволюції акумуляторів    0
 • 11 вересня 14:14 Українським школярам безкоштовно видають ноутбуки: хто та як може отримати комп'ютер    0
 • 07 вересня 17:04 Як часто треба робити техогляд авто: що слід перевірити    0
 • 07 вересня 16:58 Зелений Jaguar: електричні та гібридні моделі майбутнього    0
 • 05 вересня 14:13 Apple офіційно оголосила дату презентації iPhone 15: коли і де дивитись трансляцію    0
 • 04 вересня 17:48 У Міноборони показали український дрон із штучним інтелектом SAKER SCOUT    0
 • 29 серпня 16:00 Apple показала, як за допомогою iPhone останнього покоління створюють протези для собак (відео)    0
 • 28 серпня 15:15 Чому смартфон перегрівається і як охолодити його в спеку: корисні поради    0
 • 16 серпня 16:19 Xiaomi презентувала нову версію робота-собаки: що вміє CyberDog 2 (відео)    0
 • 14 серпня 15:50 iPhone 14 врятував життя сім'ї з 5 людей, які опинилися оточеними у вогні    0
 • 11 серпня 18:25 Що думає Папа Римський про штучний інтелект: Ватикан опублікував заяву    0
 • 10 серпня 15:59 Аналог Starlink: шведська компанія Satcube постачає в Україну власні термінали супутникового інтернету (відео)    0
 • 07 серпня 14:19 Новий iPhone 15 надійде у продаж 22 вересня: що про нього відомо    0
 • 01 серпня 15:20 Штучний інтелект ChatGPT тепер доступний для Android в Україні: як скористатися    0
 • 01 серпня 13:54 Американський інститут назвав ТОП-10 смертельно небезпечних автомобілів    0
 • 26 липня 18:53 Війна в Україні стимулює розвиток безпілотників зі штучним інтелектом    0
 • 21 липня 20:28 Представлений перший у світі телескоп для смартфона: як він працює (відео)    0
 • 20 липня 14:59 Apple тестує власний аналог ChatGPT і таємно розробляє інші AI-системи    0