Китай запустив виробництво ядерних підводних човнів нового покоління з технологіями РФ: що відомо
У Китаї розпочинають будівництво нового покоління підводних човнів з ядерним озброєнням за російськими технологіями, що відрізняється низьким рівнем шумності та помітності. Про це повідомляє Reuters з посиланням на звіт Китайського інституту морських досліджень Військово-морського коледжу США.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
За словами аналітиків і військових аташе, з'являється все більше доказів того, що Пекін вже до кінця 2030 року може ввести в експлуатацію свій підводний човен типу 096 з балістичними ракетами. Прориву у досягненні безшумності, на їхню думку, допомогли технології, отримані від країни-агресора Росії.
Опубліковані в серпні Китайським інститутом морських досліджень аналізи Військово-морського коледжу США припускають, що за новими судами набагато важче слідкувати. На думку семи аналітиків і трьох військових аташе, що базуються в Азії, цей висновок є достовірним.
«Тип 096 стане кошмаром. Їх буде дуже, дуже важко виявити», - сказав один із дослідників Крістофер Карлсон, підводник у відставці та аналітик військово-морської технічної розвідки.
Приховані зусилля щодо відстеження китайських підводних човнів з ядерними двигунами та балістичними ракетами є одним з основних завдань ВМС США та збройних сил союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні. Очікується, що ця ініціатива посилиться, коли Type 096 надійде на озброєння.
У статті зазначається, що за рівнем скритності, сенсорам та озброєнню підводні човни типу 096 будуть порівняні з найсучаснішими російськими підводними човнами. На думку аналітиків, стрибок технологій матиме "глибокі" наслідки для США та їхніх союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Теги: світові новини , технології , Китай , Росія , ВМС США , війна , ядерна зброя