Корпорація Meta, що належить Марку Цукербергу, створила пристрій, який може трансформувати думки в текстовий формат. В основі інновації лежить аналіз мозкової активності та глибоке машинне навчання, пише Forbes.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
При створенні цього пристрою використовувався прилад для сканування мозку та модель штучного інтелекту зі здатністю до глибокого навчання Brain2Qwerty (від мозку до клавіатури).
Дослідження проводилося в Іспанії, де 35 добровольців годинами друкували речення, поки спеціальна установка вагою півтонни записувала їхню мозкову активність. Ця установка в Баскському центрі пізнання, мозку та мови дала початок Brain2Qwerty, найамбіційнішому на сьогоднішній день неврологічному проекту компанії Meta.
Винахід є неінвазивним інтерфейсом "мозок-комп'ютер" (BCI), який декодує пропозиції з нейронної активності, записаної за допомогою електроенцефалографії (ЕЕГ) або магнітоенцефалографії (МЕГ).
Інтелектуальна модель аналізує нейронні сигнали, що виникають під час друку, і з високою точністю визначає, які кнопки збиралась натиснути людина. За словами розробників, точність розпізнавання дає змогу відновлювати цілі речення.
Потенціал цієї технології відкриває нові можливості, особливо для людей з порушеннями мови та руху.
Цей пристрій навряд чи колись буде доступним для широкого продажу. Вартість магнітоенцефалографічного сканера, що входить в комплект, становить два мільйони доларів. Плюс до того, для розміщення обладнання необхідне спеціальне приміщення, де пригнічене магнітне поле Землі — інакше воно заглушить слабкі нейронні імпульси. Крім того, під час сканування людина повинна залишатися абсолютно нерухомою: найменший рух голови може призвести до збоїв.
Наголошується, що середня частота помилок становить 32%, але розробники стверджують, що це найточніша система введення за допомогою мозку, яка зчитує сигнали зовні черепа. Інший перспективний підхід може похвалитися точністю до 99%, але потребує нейронного імплантату у мозку.
Теги: світові новини , технології , наук , нейромережа , штучний інтелект , мозок