Китайська компанія Synyi AI відкрила в Саудівській Аравії першу клініку, де штучний інтелект під ім'ям "Доктор Хуа" самостійно діагностує пацієнтів.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Про це повідомляє Bloomberg.
Віртуальний лікар на базі штучного інтелекту самостійно ставитиме діагнози та виписуватиме рецепти пацієнтам, які повинні взаємодіяти з ШІ так само, як і з лікарем-людиною.
"Раніше штучний інтелект допомагав лікарям, але тепер ми робимо останній крок на шляху до того, щоб дозволити штучному інтелекту діагностувати і лікувати пацієнтів безпосередньо", - заявив генеральний директор Synyi AI Чжан Шаодянь.
Наразі послуги надаються безкоштовно, а за процесом спостерігають лікарі. Поки «Доктор Хуа» діагностує близько 30 респіраторних захворювань, таких як астма та фарингіт, але протягом року список розширять до 50 захворювань, включаючи гастроентерологічні та дерматологічні.
Як відбувається прийом у ШІ-лікаря
Пацієнти повинні описати свої симптоми за допомогою планшета «лікарю» на ім'я доктор Хуа. Той, у свою чергу, має поставити додаткові питання та проаналізувати дані та зображення, наприклад, кардіограми та рентгенівські знімки, які йому нададуть люди-помічники.
Після консультації ШІ-лікар надасть пацієнтові план лікування. Усі рекомендації перевіряються та затверджуються лікарем-людиною, який також готовий втрутитися в екстрених випадках.
За даними компанії Synyi AI, на етапі тестування програми рівень помилок ШІ-лікаря складав менше 0,3%.
Експерти наголошують, що ШІ може значно знизити витрати на медичні послуги, особливо у віддалених регіонах із нестачею лікарів. Водночас у медичній спільноті скептично ставляться до проекту та вважають, що штучний інтелект навряд чи зможе повноцінно замінити лікаря-людини у найближчому майбутньому.
Теги: світові новини , технології , штучний інтелект , ліки , лікар