Книги

Видано першу в Україні книжку, розчинену в інтернеті "Гаугразький бранець" Яни Дубинянської - пророцтво про війну між глобальним і самобутнім

Gloss 26 марта 2013, 11:30
 0

Видавництво "Електрокнига" експериментує з гіпертекстовою літературою: вийшла у світ перша в Україні книжка, з'єднана гіперпосиланнями з багатьма різноманітними сторінками в інтернеті.

Роман "Гаугразький бранець" - про глобальний соціум: світ високих технологій, цілком комфортний для життя, і про Гауграз - єдину у світі країна, що тримається за свої традиції. Ціна протистояння - перманентна війна.

"Капсула мчала міським тунелем. За її прозорими стінами пролітали житлові блоки: деякі сріблясто-сірі, деякі білі чи золотаві, а більшість із віртуальними картинами різних екосистем, цифрознімками тварин і людей чи просто різнокольоровими візерунками. Якщо загадати число й рахувати блоки, то по тому, якого він буде кольору, можна дізнатися про свою долю".

"Жінки народжують і народжують постійно лише для того, аби глобалам було кого вбивати! У цьому немає сенсу, самий голий інстинкт. Дике, замкнене коло, яке треба розірвати, і я його розірву, от побачиш!"

Однак захопливий сюжет роману стає багатозначним, коли натискаєш на гіперлінки, розставлені в Артемом Захарченком. Більшість із них побудовано за принципом гіпертекстової метафори, і веде до інтернет-мемів, сторінок енциклопедій, новин та літературних текстів. Тобто, сторінка, яка відкривається при натисканні на посилання, змушує по-новому розуміти значення слів та фраз із роману.

"Якби, припустімо, смертовики зараз визнали свою причетність до дестрактів, - я наголосила на слові "зараз", - Глобальний соціум відповів би військовим наступом на Гауграз. Ми ще недостатньо деморалізовані, аби нам можна було диктувати умови".

Романи Яни традиційно пророчі: попередніми книжками вона вже передбачила світову фінансову кризу та помаранчеву революцію. З нової книжки можна уявити, до чого можуть призвести конфлікти між глобальним та етнічним, між особистим а суспільним, і головне, між чоловічим та жіночим.

"Жінки великого Гау-Гразу можуть усе - але за численні століття жоден чоловік не здогадався використати їхню силу для війни. Оскільки це протиприродньо, як зимовий виноград чи гарячі сніги на гірській вершині."

Перший том роману "Гаугразький бранець" викладений для безкоштовного скачування. І оплачуватимуть книжку лише ті, кому вона сподобалася і вони вирішать замовити другий том. Окрім того, можна замовити паперову версію книжки.

Яна Дубинянська - письменник і журналіст. Працювала репортером в телевізійних новинах, протягом восьми років опікувалася відділом «Людина» у газеті «Дзеркало тижня», вела щотижневу публіцистичну колонку на порталі «Культпросвет». Пише науково-популярні біографічні статті для журналу «Личности» та літературну критику для порталу «Літакцент».

Автор десяти романів («Н2О», «Глобальное потепление», «Сад камней» та ін.), багатьох повістей та новел. Лауреат кількох літературних премій, зокрема особистої відзнаки Бориса Стругацького.

Артем Захарченко - письменник, журналіст і викладач. Досліджує сучасні медіа-мистецтва, в тому числі гіпертекстову літературу.

 • 04 июня 14:03 24 мая 2014 г. в культурном центре DIOLOGIA состоялась презентация книги учредителя агентства «Classico» Елены Ивченко    0
 • 06 сентября 11:25 Якою буде наступна українська революція? В Україні вийшла книжка інтернет-детективів    0
 • 26 марта 11:30 Видано першу в Україні книжку, розчинену в інтернеті "Гаугразький бранець" Яни Дубинянської - пророцтво про війну між глобальним і самобутнім    0
 • 16 ноября 08:36 Издательство электронных книг "Електрокнига" издало сборник рассказов "Лучшие времена"    0
 • 08 ноября 13:00 Завтра киевляне смогут лично пообщаться с "литературной ведьмой" Ладой Лузиной    0
 • 30 октября 11:00 Известный кофейный эксперт выпустил новую книгу о кофе    0
 • 16 октября 17:00 17 октября в Киеве пройдет презентация книги "Киев я люблю тебя"    0
 • 09 октября 13:00 Во вторник в Киеве состоится презентация новой книги Павла Коробчука    0
 • 04 октября 10:00 Сегодня в Киеве состоится фестиваль "Книжный арсенал"    0
 • 02 октября 12:00 Сегодня киевлянам презентуют перевод необычной книги    0
 • 28 сентября 12:00 C 4 по 7 октября в “Художественном Арсенале” состоится Второй книжный фестиваль    0
 • 12 августа 13:17 Известный российский сводник и скандалист Петя Листерман написал книгу «ОРГАниЗМ» об украинском бомонде?    0
 • 21 июля 12:30 После рождения дочери Бекхэмов продажи романа Убить пересмешника возросли    0
 • 07 июня 09:39 Лучшую книгу России выбрала Ксения Собчак    0
 • 06 мая 17:45 Сегодня отмечают День святого Георгия Победоносца    0
 • 06 мая 16:30 Названа дата выхода приквела романа "Крестный отец"    0
 • 21 апреля 14:45 Лив Тайлер готовит книгу о хороших манерах    0
 • 06 апреля 15:00 Ева Лонгория решила поделиться кулинарными секретами. Фото    0
 • 05 апреля 14:45 Старший брат Майкла Джексона написал книгу о жизни певца    0
 • 04 апреля 16:45 Гвинет Пэлтроу готовит кулинарный журнал    0