Яку воду краще давати собаці для пиття: основні правила
Сучасні власники собак приділяють велику увагу харчуванню своїх вихованців. При цьому набагато менше уваги приділяється вибору пиття для домашніх тварин, що може негативно вплинути на їх самопочуття, пише Arguments.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Адже вода — це основа життя, і чим краще вона буде, тим краще почуватиметься тварина, тим менше вона хворітиме. Тож, яку воду повинні пити домашні собаки.
Основні правила
Щоб собака був здоровим і правильно розвивався, господарі повинні дотримуватися наступних правил:
- Вода завжди має бути чистою. Рідина, налита у відкриту миску, дуже швидко збирає пил, внаслідок чого стає брудною та непридатною для пиття. Тому найкраще використовувати спеціальні напувалки, щоб вода була чистішою.
- Воду слід міняти не рідше двох разів на день, інакше в ній можуть завестися бактерії та мікроорганізми, хай і непомітні для очей, але дуже шкідливі для здоров'я.
- Вода має бути кімнатної температури, щоб забезпечити ідеальний термообмін в організмі та не викликати застуди.
- Миска з водою завжди повинна бути повною, особливо в тих випадках, коли собака харчується сухим кормом.
Сира, кип'ячена чи фільтрована?
І сира, і кип'ячена, і фільтрована вода мають свої плюси та мінуси для здоров'я вихованця.
Кип'ячена
Якість води багато в чому залежить від ємності, яка використовується для кип'ятіння. Так, наприклад, вода із алюмінієвих або залізних чайників без емалі вважається непридатною для пиття, як і пластикові електрочайники. Зараз можна купити електричні чайники з кераміки чи скла – ці матеріали хімічно інертні та практично не впливають на властивості води. Також підійде чайник із нержавіючої сталі.
Сира
Багато собачників вважають кип'ячену воду "мертвою", не п'ють її самі і не дають тваринам. В результаті собака отримує рідину дуже сумнівної якості з природних джерел, колодязів або навіть з-під крана. Цього в жодному разі не можна робити! Водопровід може бути отруєний не лише хлоркою, а й важкими металами, навіть миш'яком та кадмієм. У джерелах та колодязях можуть розмножуватися мікроорганізми, водорості, гриби, віруси.
Фільтрована
Її якість багато в чому залежить від якості фільтрів, але в більшості випадків така вода набагато краще підходить для споживання, ніж кип'ячена. Вона дешевша, простіша в отриманні, корисніша і зручніша у використанні, так як таку воду не потрібно охолоджувати, а можна відразу ж дати собаці. Також підійде бутильована вода – тільки без газу!
Пам'ятайте, що здоров'я вашого вихованця залежить лише від вас! Уважно вибирайте все, що собака їсть і п'є, тоді вона завжди радуватиме вас чудовим зовнішнім виглядом та гарним настроєм.
Теги: світові новини , вихованці , собаки , домашні тварини , здоров'я , води