Вчені припускають, що процес одомашнення вовків міг бути простішим, ніж ми думаємо. Команда математиків з Університету Вісконсін-Ла-Крос, Університету Теннессі та Університету Вальпараїсо (США) опублікувала результати дослідження в журналі Proceedings of the Royal Society B, повідомляє LiveScience.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Виявилося, що у вовків було достатньо часу для самостійного одомашнення та перетворення на сучасних собак. Команда вчених розробила комп'ютерну симуляцію, що показує процес перетворення вовка на собаку.
Вважається, що собаки походять від вовків близько 15 000 років. І це дійсно досить швидко для видоутворення. Переважна думка полягає в тому, що процес одомашнення був прискорений штучним відбором, оскільки люди навмисно відбирали найручніших вовків.
Однак нове дослідження проаналізувало гіпотезу про те, що деякі вовки з найбільш спокійним темпераментом самі прийшли в людські поселення, щоб харчуватися недоїдками, і в процесі співіснування перетворилися на собак. Вони спарювалися з такими ж спокійними вовками, що мешкають поряд з людьми, уникаючи схрещування з тими, що продовжують жити диким життям. Отримані результати показали, що математично ця теорія має сенс.
Щоб перевірити цю ідею, автори нового дослідження використовували математичні моделі з ШІ для моделювання еволюційного розвитку вовків за різних сценаріїв.
Видоутворення відбулося протягом 15 000 років у 74,2% моделей, де схильніші до спілкування з людьми вовки воліли схрещуватися між собою. У середньому, знадобилося всього 8 030 років, щоб ці вовки перетворилися на собак, просто тиняючись біля людей і схрещуючись.
Дослідники визнають, що їхні результати «не можуть ні довести, ні спростувати причину швидкого одомашнення вовків», оскільки все ще цілком можливо, що штучний відбір також міг бути рушійною силою цього процесу. Однак результати кажуть, що у вовків безперечно було достатньо часу, щоб самостійно перетворитися на собак.
Теги: світові новини , вчені , дослідження , собаки , тварини