Вчені визначили породи кішок, які живуть найдовше і найменше
Британські вчені провели масштабне дослідження та з'ясували, як порода та інші фактори впливають на середню тривалість життя кішок. Свої результати вони опублікували у Journal of Feline Medicine and Surgery.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Команда патобіологів із Королівського ветеринарного коледжу Великобританії та Тайванського національного університету Чун Хсін проаналізувала 8000 кішок, які померли на території Сполученого королівства з 2019 по 2021 рік.
Тривалість життя домашнього кота залежить не тільки від побутових умов, а й від генетики. Певні породи котів відрізняються у середньому довшим терміном життя, ніж інші.
Щоб зробити дані кориснішими, вчені склали таблицю, де вказали, скільки проживе кішка конкретної породи з огляду на її поточний вік.
У середньому кішки у Великій Британії живуть 11 років і 7 місяців, якщо стали домашніми вже при народженні. Безпородні кішки загалом живуть на 1,5 роки довше, ніж чистопородні. Найдовше — бірманські та бурманські (і різні представники змішаних порід, сіамська та перська): 14 років та 4 місяці. Найкоротше життя - у сфінксів: всього 6 років та 7 місяців.
Зрозуміло, порода – не єдиний фактор. Ще важлива стать (кішки в середньому живуть на рік і 3 місяці довше за котів) і стерилізація (вона збільшує середній термін життя на 1 рік і 1 місяць). Також на тривалість життя впливає те, в якому будинку мешкає кішка і чи випускають її гуляти на свіжому повітрі.
«Головне завдання, яке ми перед собою ставили, – інформувати людей, щоб їм було легше дбати про котів та психологічно простіше підготуватися до втрати», – повідомляє один із авторів дослідження, епідеміолог Королівського ветеринарного коледжу Ден О'Ніл.
Теги: світові новини , дослідження , вихованці , коти , кішки , життя , вік