Як допомогти домашнім тваринам перенести спеку: поради для власників котів та собак
Для тварин у приміщенні зручною вважається температура повітря не вище 22-24 градусів. Якщо вдома дуже душно, потрібно допомогти улюбленцю перенести такі умови.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Якщо у вас вдома немає кондиціонера або ви йдете на весь день залишаючи його вимкненим, то вашому домашньому вихованцю, будь то кішка або собака, може бути дуже спекотно протягом дня.
Коли температура тіла вихованця підніметься до 40 градусів, кішки та собаки можуть отримати тепловий удар. У тварини погіршується апетит, вона гірше реагує на команди, важко дихає і лежить. При сильному перегріві можливі блювання, прискорений пульс і непритомність.
Як допомогти кішці в спеку
Часто в спеку кішки стають менш активними та відмовляються від їжі. Найважче переносять високі температури маленькі кошенята, літні коти та кішки, тварини з хронічними захворюваннями, вихованці з надмірною вагою та породи кішок з пласкою мордочкою через особливості будови носової перегородки.
- Охолоджуйте приміщення. Влаштовуйте вдома протяг - найкраще місця «з вітерцем» у квартирі відшукують коти. Закриваєте вікна шторами від прямого сонячного проміння.
- Забезпечте вихованцю доступ до найхолоднішого місця в квартирі, яке не нагрівається сонцем – ванної кімнати, туалету, кухні. Ідеальним варіантом буде кахельна плитка на підлозі.
- Забезпечте постійний доступ до чистої води – краще розставити кілька мисок по дому, щоб вони часто траплялися на очі кішці.
- Подбайте про раціон, його краще трохи скоротити в спеку. По можливості краще замінити сухий корм на вологий. Слідкуйте за тим, щоб їжа не залишалася надовго в мисці, вона швидко псується. Давайте пасту коту для виведення шерсті.
- Регулярно вичісуйте кота, але не збривайте шерсть повністю. Підшерстя захищає організм від перегріву та виконує роль терморегулятора влітку. Тому короткошерсті вихованці можуть швидше перегріватися — вони не мають захисту.
- Не рекомендується купати кішок у спеку і змочувати поверхню шерсті водою, через парниковий ефект вихованцю може стати ще гірше. Промочіть лапки, животик і вушка вологим рушником.
- Купіть кішці охолоджуючий килимок. Він наповнений гелем, що активується під вагою тварини. Всередині гелю відбувається хімічна реакція, результатом якої є зниження температури гелю на 8-10 градусів щодо температури довкілля.
Як допомогти собаці у спеку
Спекотну погоду більшість собак переносить набагато важче, ніж холод, мороз. Особливо це стосується бульдогів, мопсів та інших порід з укороченим черепом, а також собак із короткою чорною шерстю — доберманів, ротвейлерів, німецьких догів. Найгірше влітку лайкам, хаски, кавказьким та середньоазіатським вівчаркам.
- Гуляти з собакою найкраще рано вранці або пізно ввечері. Вдень асфальт і бетон розжарюються, і тварини не просто погано почуваються під сонцем, що палить, але і ризикують отримати опік подушечок лап. Виключіть активні ігри та пробіжки у спеку.
- Забезпечте собаці можливість охолонути. Можна залишити відчиненими двері у ванну кімнату, найхолоднішу в пік спеки. Провітрюйте квартиру, закривайте вікна від прямого сонячного проміння.
- У спеку собаки п'ють більше води, відповідно її має бути достатньо в мисці тварини з вільним доступом до неї. По квартирі ставлять не одну, а кілька мисок.
- Купуйте спеціальний килимок для собак і охолоджуючі іграшки. Собака буде періодично гризти прохолодну іграшку, охолоджуючи ясна або лежати, поклавши голову на неї і відчуваючи приємну прохолоду.
- Подбайте про стан шерсті собаки. Багато власників довгошерстих собак вважають за краще стригти їх на літо – це помилка. Втративши захисний шар шерсті, можуть постраждати від спеки ще сильніше. Таких тварин краще записати на процедуру експрес-линьки.
- Протягом дня змочуйте лапи, вуха та живіт улюбленця холодною водою. Купати собаку в години пікової спеки не варто. Шерсть заважає випаровуванню вологи, вода залишається на поверхні, і може виникнути парниковий ефект - собака прогріватиметься сильніше і швидше.
- Якщо є необхідність вивести собаку на вулицю під час максимальної сонячної активності, не забувайте про напувалку з прохолодною водою та про спеціальну мазь для подушечок лап, яка захистить від гарячої поверхні та розтріскування шкіри. Якщо тварина дуже важко переносить спеку, то вам не обійтися без спеціального одягу для собак, що охолоджує. Це може бути прохолодний жилет або бандана, що забезпечують комфорт та гарне самопочуття вихованцю під час прогулянки.
- Нагадаємо, що точно не варто залишати собаку в машині, навіть із прочиненим вікном ❗При температурі на вулиці +25 ℃ повітря в машині, яка знаходиться на сонячній стороні, через 10 хвилин нагріється до +35 ℃, а через годину досягне +50 ℃. Якщо в автомобілі залишити собаку, вона отримає тепловий удар та загине.
Бережіть своїх тварин від сонячних та теплових ударів, допомагайте їм пережити сильну спеку та насолоджуйтесь літом разом.
Теги: висока температура , Температура повітря , спека , літо , кішки , собаки , вихованці