Дослідження показали, якими будуть наслідки хронічного недосипання
Вчені з Ягеллонського університету в Кракові з'ясували, що після 10 днів недосипання організму для відновлення потрібно більше тижня відпочинку. Результати їхнього дослідження опубліковані в журналі PLOS ONE.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Польські вчені провели відповідне дослідження за участю добровольців. Період експерименту було розділено на три частини. Здорові дорослі люди чотири дні жили нормальним життям, протягом 10 днів навмисно обмежували час свого сну, а потім упродовж 7 днів спали без обмежень та відновлювалися, повідомляє журнал Plos One.
У ході експерименту добровольці носили із собою датчики, які щодня відстежували режим сну та активності. Щодня вони проходили електроенцефалографію для зчитування показників активності мозку та проходили тести на час реакції та точність.
З'ясувалося, що недосипання зумовило в учасників порушення циркадної ритміки та погіршення неспання. Зі свого боку, це відбилося на увазі когнітивної ефективності та пам'яті. При цьому виділеного тижня було недостатньо для відновлення людського організму.
Відомо, що дефіцит сну негативно впливає на всі фізіологічні функції організму людини, що тягне за собою появу проблем із серцево-судинною та нервовою системами та підвищення ризиків виникнення небезпечних життєвих ситуацій, наприклад, автомобільних аварій та виробничих травм.
Після тижня необмеженого сну у піддослідних відновилася тільки швидкість реакції, а решта параметрів так і не прийшли у норму. Усі учасники мали різну швидкість відновлення функцій.
Головний висновок учених-фізіологів – більшість людей не встигають відновитися від хронічного недосипання за час, відведений на вихідні та відпустку.
Теги: світові новини , вчені , дослідження , сон , здоров'я