Дослідження показало, що навіть дві ночі неспокійного сну можуть змусити людину почуватися на 4 роки старше
За результатами дослідження, двох ночей порушеного сну достатньо, щоб люди почували себе на роки старше, заявляють вчені. Про це повідомили The Guardian.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Психологи зі Швеції з'ясували, що учасники експерименту почувалися більш ніж на 4 роки старше, коли їх сон обмежувався 4 годинами протягом двох ночей поспіль. Деякі з них стверджували, що через сонливість почувалися старшими на цілі десятиліття.
Зворотний ефект спостерігався, коли люди спали протягом 9 годин, щоправда, ефект був скромнішим. Учасники говорили, що почуваються в середньому на 3 місяці молодші за свій фактичний вік.
«Сон дуже впливає на наше відчуття власного віку, і це стосується не тільки довгострокового режиму сну. Навіть якщо ви не висипаєтеся лише дві ночі, це реально впливає на ваше самопочуття», — каже психонейроімунолог з Каролінського інституту в Стокгольмі Леоні Балтер.
Крім відчуття старезності, такий стан може заохочувати людей до нездорового харчування, скорочення фізичних навантажень, а також може робити людей менш товариськими та відкритими для нових вражень.
Усього було проведено два дослідження:
У рамках першого було набрано 429 добровольців віком від 18 до 20 років, які розповідали, на скільки років вони почуваються і скільки ночей вони погано спали за останній місяць. Їхня сонливість також оцінювалася за шкалою, яка найчастіше використовується в психологічних дослідженнях.
Експеримент показав, що за кожен день поганого сну добровольці "втрачали" три місяці. Ті люди, чий сон був більш здоровим, відчували себе майже на 6 років молодше за свій реальний вік.
У другому дослідженні взяли участь 186 добровольців віком від 18 до 46 років. Вони ділилися своїми відчуттями після двох ночей достатнього сну, коли вони залишалися в ліжку протягом 9 годин. Після цього слідували дві ночі, коли добровольці спали по 4 години на добу.
Так, після ночей з 4 годинами сну, люди говорили, що почуваються старше в середньому на 4,44 роки, ніж коли їхній сон був достатнім. Відчуття старіння було повʼязане з відчуттям сонливості.
«Якщо ви хочете почуватися молодим, найголовніше - берегти свій сон», – підсумував Балтер.
Теги: світові новини , здоров'я , вчені , дослідження , сон , вік , самопочуття