Що таке менторство та чи можна це зробити своєю професією Що таке менторство та чи можна це зробити своєю професією
Стиль життя

Що таке менторство та чи можна це зробити своєю професією

Gloss 27 вересня, 2023, 14:30
 0

У сьогоднішньому глобальному конкурентному бізнес-середовищі компаніям важливо наймати та утримувати потрібних їм фахівців, а нещодавнє опитування, проведене Harvard Business Review, показало, що одна з п'яти головних якостей, які співробітники хочуть бачити від свого роботодавця, це наставництво та коучинг, а тому для компаній стає життєво важливим мати працівників, здатних це забезпечити.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Хоча сертифікація не є обов'язковою вимогою для того, щоб стати наставником, не завадить інвестувати і у формальне навчання, наприклад пройти курси менторів. Багато успішних менторів отримали свої знання на основі власного практичного досвіду, але проходження курсу навчання менторів дасть вам додаткові переваги та навички, зокрема навички спілкування, методи активного слухання та більш глибоке розуміння найкращих інструментів та практик наставництва.

Бути ментором не обов’язково означає роботу на повний день, менторство відбувається у різних умовах і на різному рівні формальності. Воно може бути добровільним, або частиною вимог до фаху чи кар'єри. Ментор може надати пораду, керівництво або ресурс, навести приклади та кейси з власного досвіду. Підтримка, яку надає ментор допомагає підопічному рости як професійно, так і особисто. 

Основні напрямки менторства

Освітні ментори

Здійснюється у школах, коледжах та університетах. Основні цілі — досягти більшого академічного успіху, допомогти новим студентам освоїтися в новому середовищі та допомогти підопічних перейти до подальшої освіти чи кар'єри.

Ментори співробітників

У цьому випадку наставником зазвичай є досвідченіший співробітник або керівник. Наставники проводять навчання без відриву від виробництва та дають поради, які допомагають новим співробітникам адаптуватися до нових посад та компанії.

Корпоративні ментори

Деякі компанії пропонують чи надають ментора для забезпечення професійного розвитку та утримання потрібного працівника. Цей тип наставництва є більш структурованим, ніж інші типи, і може включати офіційну угоду.

Кар'єрні ментори

Кар'єрні наставники допомагають своїм підопічним вибрати кар'єрний шлях або професійно розвиватись. Наставником такого типу зазвичай є експерт у тій галузі, в якій підопічний сподівається досягти успіху.

Бізнес ментори

У цьому типі наставництва беруть участь досвідчені власники бізнесу, які допомагають тим, хто починає та розвиває бізнес. Підопічний може використати досвід наставника для розвитку свого бізнесу.

Життєві наставники

Цей тип відносин наставника та підопічного орієнтований на особистий розвиток. Життєвий наставник може надати підтримку у важкі часи. Життєве наставництво може також включати духовне керівництво та емоційну підтримку.

Курси менторства відкриють нові грані та перспективи вашого професійного розвитку. Пройшовши курс навчання менторів, ви станете ще більш корисним, бо ваша робота допоможе зміцнити вашу компанію та посилити її позиції. Крім того, це покращить ваші знання, підвищить кваліфікацію та цінність, дасть можливість постійного навчання та відкриє нові перспективи, розвине лідерські якості та зміцнить впевненість у собі, покращить навички міжособистісного спілкування, розширить вашу мережу зв'язків, відкриє можливості для самоаналізу та врешті дасть почуття більшого задоволення від вашої професії. 

Теги: курси , освіта

 • 08 грудня 17:00 Pantone оголосив головний колір 2024 року    0
 • 07 грудня 15:58 Названі найпопулярніші та найбільш продавані книги в Україні в 2023 році    0
 • 06 грудня 18:44 Перший трейлер GTA 6 зібрав понад 100 мільйонів переглядів за добу (відео)    0
 • 05 грудня 15:57 Чоловік поставив у своєму будинку 555 новорічних ялинок та побив світовий рекорд (фото)    0
 • 01 грудня 17:15 Українські розробники презентували офіційний трейлер гри «S.T.A.L.K.E.R. 2» (відео)    0
 • 29 листопада 18:06 В Україні оголосили дати Національного тижня читання: як приєднатися    0
 • 29 листопада 15:44 Перша леді США Джилл Байден показала, як прикрасили Білий дім до Різдва (фото, відео)    0
 • 27 листопада 16:37 Весілля за 59 мільйонів доларів стало найбільш обговорюваною подією в мережі: що відомо (відео)    0
 • 24 листопада 15:08 Instagram дозволив користувачам завантажувати Reels на телефон: як це зробити    0
 • 20 листопада 15:14 «Чорна П'ятниця 2023» в Україні: коли і де шукати найбільші знижки    0
 • 19 листопада 10:09 Найкращий крем від пігментних плям на обличчі    0
 • 17 листопада 17:09 UNITED24 випустила конструктори LEGO у вигляді трьох визначних пам'яток України: як їх отримати    0
 • 16 листопада 14:43 Чому майже всі об'єкти в космосі круглі – відповідь вчених    0
 • 13 листопада 17:54 Нова дата: якого числа тепер відзначатимуть День святого Миколая в Україні    0
 • 10 листопада 16:32 Де правильна відповідь: у Мережі завірусилася загадка, що викликала хвилю суперечок    0
 • 08 листопада 16:40 9 способів утеплити квартиру, якщо не буде опалення    0
 • 06 листопада 18:44 Магнітні бурі у листопаді 2023 року: прогноз на місяць    0
 • 03 листопада 17:20 Зустрічай o’go – новий простір для тих, хто хоче більшого    0
 • 02 листопада 14:41 Психологи розповіли, на які теми підлітки дійсно хочуть говорити з батьками    0
 • 31 жовтня 12:55 Генеральний директор Levi's розповів, як правильно прати джинси    0