Долар в Україні 2024: Очікування та реальність курсу Долар в Україні 2024: Очікування та реальність курсу
Стиль життя

Долар в Україні 2024: Очікування та реальність курсу

Фото: Getty Images
Gloss 29 вересня, 2023, 12:46
 0

Враховуючи невизначеність світової економіки та фінансові коливання, кожен інвестор та громадянин України пильно слідкує за прогнозами курсу валют. Погляд на прогноз курсу долара в Україні на 2024 рік не тільки важливий для бізнес-середовища, але й для звичайних українців, котрі планують свій бюджет та майбутні інвестиції. У такий нестабільний час гід у системі електронних грошей може стати надійним джерелом для забезпечення інформації про фінансове становище в країні. Наша стаття спробує допомогти вам розібратися в усіх тонкощах та нюансах, які очікують на вас та ваші гроші у наступному році. Так, ви зможете краще планувати свої фінанси та готуватися до можливих економічних змін.

Яким був курс долара в Україні у 2022-2023 роках?

Кінець 2023 року в Україні пройшов зі стабілізованим курсом долара, який не перевищує 40 грн. Таке позитивне покращення обумовлене рядом стратегічних кроків, ініційованих Національним банком України (НБУ). Серед ключових факторів, які підтримали гривню, слід виділити обмеження виведення капіталу, що не несе продуктивності, а також сезонний приріст пропозиції валюти від аграрного сектору у переддень посівної кампанії.

Стабільність на валютному ринку підсилилась завдяки зменшенню девальваційних очікувань серед громадян та бізнес-спільноти. У жовтні 2022 року опитування показали, що прогнозований курс долара коливався в межах 41,2-43,2 грн/дол, проте до квітня 2023 року ці очікування скоригувалися, знизившись до діапазону 39,6-41,4 грн/дол.

Суттєвий вклад у фінансову стабільність країни внесли і механізми, розроблені НБУ. Особливо ефективними виявилися заходи, спрямовані на скорочення різниці між готівковим і офіційним курсами долара. Крім того, припинення емісії гривні для фінансування державних бюджетних потреб також позитивно відбилося на валютній стабільності.

Згідно із новітніми даними від Dragon Capital, є всі підстави очікувати, що до кінця 2023 року курс гривні до долара становитиме приблизно 39 грн/дол, що є значно кращим показником, аніж було прогнозовано раніше (43 грн/дол).

Що впливає на курс валют в Україні?

Курс валют в Україні залежить від різноманітних факторів. Перш за все, стабільність гривні забезпечується завдяки регулярним надходженням фінансової допомоги від міжнародних партнерів, що сягають 2-2,5 млрд доларів щомісяця.

Проте існують і негативні впливові фактори, зокрема, значний відтік коштів за кордон через платіжні картки мігрантів. Несприятливо на економічну ситуацію впливає також зменшення кількості трудових мігрантів та їхніх переказів, які, попри зменшення, виручають понад 10 млрд доларів річно. До того ж за словами експертів, курс гривні відчуває позитивний вплив від експорту зернових культур, приносячи приблизно 5-6 млрд доларів від виторгу.

Сезонність також грає роль у формуванні курсу. Наприклад, літо традиційно є більш стабільним періодом. У цей час знижується попит на валюту внаслідок зменшення туристичної активності та відпочинку українців за кордоном. Криза безробіття та зниження платоспроможності населення також складають тиск на валютний ринок, оскільки громадяни менше купують іноземну валюту.

Ініціативи, спрямовані на обмеження готівкових транзакцій та перехід до безготівкових розрахунків, можуть подальше вплинути на динаміку курсу валют в Україні, сприяючи боротьбі з корупцією та підвищенню економічної стабільності в країні.

Формування офіційного курсу валют: хто це робить?

Офіційний курс валют в Україні визначається щоденно під час біржових торгів. Цей стандартний показник слугує основою для банківських установ, які, виходячи з нього, формують внутрішні курси для обміну валют.

Національний банк України (НБУ) відіграє ключову роль у процесі встановлення курсу: щоденно анонсуючи базовий (індикативний) курс валют. Цей індикативний курс не використовується для здійснення валютних операцій, а лише слугує орієнтиром для фізичних осіб та спрощує взаєморозрахунки між різними учасниками ринку.

Такий підхід дозволяє створити стабільну базу для розрахунків, особливо в умовах, коли ринкові курси можуть миттєво та часто коливатися, що ускладнює прозорість та планування для громадян та бізнес-структур.

Яким буде курс долара у 2024 році: прогноз

У 2024 році прогнозується підвищення курсу долара в Україні. Згідно з планами компаній та опитуваннями Європейської бізнес-асоціації, очікується, що середній курс валюти складе 41 грн за долар. 58% опитаних бізнесів антиципують позитивну динаміку своїх операцій.

Національний банк України планує послаблення обмежень на валютному ринку, що може сприяти зростанню вартості американської валюти. Міністр фінансів України, Сергій Марченко, висловив своє занепокоєння стосовно поточного зміцнення гривні. За його словами, уряд прогнозує курс на рівні 41,4 грн за 1 долар у 2024 році.

Ці прогнози базуються на аналізі даних від Мінекономіки та інших регуляторних органів, на які Мінфін спирається під час планування. Важливо відзначити, що курс гривні недавно показав тенденцію до зміцнення, що, за версією експертів, спричинене діями Національного банку. Такі дії включають в себе різні монетарні стратегії та інструменти, які використовуються для стабілізації та регулювання національної валюти на фінансових ринках.

Теги: курс валют , прогноз , доларів

 • 01 грудня 17:15 Українські розробники презентували офіційний трейлер гри «S.T.A.L.K.E.R. 2» (відео)    0
 • 29 листопада 18:06 В Україні оголосили дати Національного тижня читання: як приєднатися    0
 • 29 листопада 15:44 Перша леді США Джилл Байден показала, як прикрасили Білий дім до Різдва (фото, відео)    0
 • 27 листопада 16:37 Весілля за 59 мільйонів доларів стало найбільш обговорюваною подією в мережі: що відомо (відео)    0
 • 24 листопада 15:08 Instagram дозволив користувачам завантажувати Reels на телефон: як це зробити    0
 • 20 листопада 15:14 «Чорна П'ятниця 2023» в Україні: коли і де шукати найбільші знижки    0
 • 19 листопада 10:09 Найкращий крем від пігментних плям на обличчі    0
 • 17 листопада 17:09 UNITED24 випустила конструктори LEGO у вигляді трьох визначних пам'яток України: як їх отримати    0
 • 16 листопада 14:43 Чому майже всі об'єкти в космосі круглі – відповідь вчених    0
 • 13 листопада 17:54 Нова дата: якого числа тепер відзначатимуть День святого Миколая в Україні    0
 • 10 листопада 16:32 Де правильна відповідь: у Мережі завірусилася загадка, що викликала хвилю суперечок    0
 • 08 листопада 16:40 9 способів утеплити квартиру, якщо не буде опалення    0
 • 06 листопада 18:44 Магнітні бурі у листопаді 2023 року: прогноз на місяць    0
 • 03 листопада 17:20 Зустрічай o’go – новий простір для тих, хто хоче більшого    0
 • 14:41 Психологи розповіли, на які теми підлітки дійсно хочуть говорити з батьками    0
 • 31 жовтня 12:55 Генеральний директор Levi's розповів, як правильно прати джинси    0
 • 25 жовтня 14:07 TikTok перетворюється на YouTube: соцмережа тестує 15-хвилинні відео та горизонтальний режим    0
 • 25 жовтня 12:31 Депресія, тривога та безсоння: США подали до суду на Instagram за психічні розлади молодих людей    0
 • 25 жовтня 12:25 Подружжя з Аргентини побили світовий рекорд із трансформацій тіла (фото, відео)    0
 • 13 жовтня 17:18 7 ознак того, що у вас ідеальні стосунки, які можуть тривати все життя    0