Вчені створили електронну шкіру, яка може передавати дотики на відстані
Вчені з Гонконгу розробили гнучкий патч, який може відчувати та передавати дотики на відстані. Про це пише видання New Atlas.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Спеціальний патч містить сітку гнучких датчиків, вбудованих у пристрій, який сам собою нагадує двосторонній скотч із силікону, розміром 7 на 10 см і товщиною 4,2 мм.
У пристрої, що імітує шкіру, є 16 таких датчиків, розташованих 4 на 4 разом з модулем Bluetooth, аналогово-цифровим перетворювачем та іншою електронікою, встановленою на гнучкій друкованій платі.
Кожен датчик складається з гнучкої котушки, м'якої силіконової опори, магніту та тонкої полідиметилсилоксанової плівки (PDMS). Коли датчик натискається і відпускається пальцем або ще чимось, він генерує електричний сигнал, який перетворюється на цифровий. Потім цифровий сигнал передається через Bluetooth або інтернет на іншу ділянку електронної шкіри іншій людині.
Чим довше і сильніше натискання на патч, тим більш довгі та сильні вібрації відчує людина, яка має патч, що приймає інформацію.
«Наша електронна шкіра може спілкуватися з пристроями Bluetooth та передавати дані через інтернет за допомогою смартфонів та комп'ютерів, щоб виконувати передачу торканням на наддальню відстань та формувати сенсорну систему інтернету речей (IoT), де один до одного та один до кількох можна було б реалізувати доставку дотиків. Ця форма дотику долає обмеження простору та значно зменшує відчуття відстані під час людського спілкування», – розповів один із розробників.
Також вчені працюють над тим, щоб адаптувати технологію для використання незрячими людьми. Так вони зможуть відчувати повідомлення Брайля, що надсилаються безпосередньо на шкіру.
Теги: вчені , винаходи , шкіра , технології , світові новини