Вчені створили роботів-медуз для очищення океану від сміття (відео)
Робототехніки з Інституту інтелектуальних систем Товариства Макса Планка розробили підводного робота, натхненого медузою. Прототип рухається майже безшумно та може утримувати об'єкти без фізичного контакту. Це допоможе для проведення робіт в умовах, які потребують делікатності, наприклад, для очищення коралового рифу.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Роботи-медузи здатні переміщати та захоплювати об'єкти без фізичного контакту, діючи або поодинці, або групами. Дослідники відзначають, що він може рухатись зі швидкістю до 6,1 см/с і працює з низькою потужністю близько 100 мВт. Це означає, що розгерметизація корпусу не створить небезпеки для людей чи водних мешканців.
Нові роботи розміром не більші за долоню і складаються з шести приводів, заповнених штучними м'язами. Ці м'язи є наповненими маслом мішечками, вкритими електродами, і під час подачі струму вони отримують позитивний заряд. Вони оточені повітряними подушками, а також м'якими та жорсткими компонентами, які стабілізують робота та роблять його водонепроникним. Блок живлення періодично подає електрику тонкими проводами, змушуючи м'язи скорочуватися і розширюватися. Це дозволяє роботу витончено плавати та створювати завихрення.
Коли справжня медуза пливе нагору, вона може захоплювати щось, наприклад, їжу, створюючи водні потоки навколо свого тіла, пояснюють вчені.Робот влаштований так само, керуючи водними потоками, на зразок вантуза, він може піднімати сміття з дна, підхоплювати і транспортувати на поверхню. Крім цього, робомедуза не тільки може збирати сміття та фільтрувати воду, але й здатна захоплювати дрібні біологічні зразки на кшталт рибної ікри. При цьому механізм зовсім не забруднює навколишнє середовище та абсолютно безшумний.
Крім позитивних характеристик цього чудового винаходу, він має один недолік: робот підключається до джерела живлення за допомогою дроту і серйозно обмежує його рухливість.
Дослідницька група вже працює над зразком робота з батареєю, щоб механізм міг рухатись у будь-якому напрямку. А в майбутньому такі роботи зможуть займатися домашнім господарством в океані та очищати воду.
Теги: світові новини , технології , роботи , океан , екологія , очистка , розробки