Чому миска не має бути завжди повною: експерт розповів, як правильно годувати собаку Чому миска не має бути завжди повною: експерт розповів, як правильно годувати собаку
Улюбленці

Чому миска не має бути завжди повною: експерт розповів, як правильно годувати собаку

Фото: Getty Images
Дарина Герасимчук 10 квiтня, 2024, 18:48
 0

Часто власники собак вважають, що їхнім улюбленцям потрібно більше корму, ніж це є насправді. Але перегодовування тварини може спричинити появу зайвої ваги та проблем зі здоров’ям. Як правильно визначитися з добовою нормою корму для свого собаки, розповів Олександр Айшпур, кандидат ветеринарних наук, експерт з наукових комунікацій Royal Canin.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Оптимальну вагу собаки можна підтримувати, якщо собака споживатиме щодня стільки ж калорій, скільки витрачає. Отже, в процесі підбору оптимальної порції для вашого компаньйона треба насамперед відповісти на кілька питань:

1. Якого розміру ваш собака?

При виборі раціону для початку орієнтуйтеся на рекомендації щодо порцій для конкретної породи або порід аналогічних розмірів. Зазвичай, добова порція розраховується, виходячи із ваги собаки у дорослому віці. Тож якщо ваш пес вже дорослий – за основу ви можете брати його вагу. А якщо у вас цуценя – вам потрібно орієнтуватись на вагу його батьків, стандартну вагу породи вашої тварини або порід аналогічних розмірів.Проте зважайте, що така рекомендація є стартовою та приблизною. Поради щодо раціону для конкретного собаки можуть суттєво відрізнятися залежно від його віку, активності, стану здоров’я тощо.

2. Наскільки активний ваш собака?

Часто власникам здається, що їхній улюбленець дуже активний і тому потребує додаткового годування – аби не був голодний. Проте якщо собака не задіяний в активних спеціалізованих тренінгах або заходах, то, скоріш за все, йому буде достатньо стандартної порції.

«Прогулянки надворі до 3 годин на день без активного навантаження не вважаються високим рівнем активності для собаки. Якщо ж собака проводить більшу частину дня в приміщенні, то стандартну порцію варто буде зменшити на 10-20 %, або використовувати порцію для собак з низькою активністю, яку деякі виробники зазначають на упаковці. А от собаки, які 1-3 години на день задіяні в інтенсивних тренуваннях – потребують додаткової енергії. Для того, щоб найбільш точно забезпечувати потреби собаки в енергії, потрібно систематично проводити оцінку кондиції тіла тварини. І вже відповідно до кондиції коригувати добову порцію корму. У цьому вам може допомогти ветеринарний лікар», – зазначив Олександр Айшпур.

3. Чи є у мого собаки особливі стани, які можуть потребувати спеціального режиму та харчування?

Вагітні собаки та собаки під час хвороби можуть потребувати особливого раціону, щоби підтримати здоров’я. Маленьким цуценятам та молодим собакам потрібна більша кількість поживних речовин (оскільки вони ще ростуть), а відповідно й більш калорійний раціон через їхню вищу рухливість та швидкий метаболізм.

Щоб отримати рекомендацію саме для вашого собаки, зверніться до ветеринарного лікаря – особливо у випадках, якщо ви не впевнені в точності своїх прорахунків або не можете визначити кондицію тіла вашої тварини чи рівень її активності.

Getty Images Фото: Getty Images

Отже, ви вже визначилися із належною порцією. Як дотримуватися її та не перегодовувати тварину?

 1. Зважуйте корм перед кожним годуванням – принаймні, в перший час. Це допоможе вам точніше оцінювати об’єм та не перегодовувати собаку.
 2. Контролюйте кількість ласощів, аби уникнути переїдання. Якщо ви годуєте собаку смаколиками, віднімайте їх від об’єму корму на день. Стежте, аби смаколики не складали понад 10 % щоденного раціону.
 3. Не годуйте собаку їжею зі столу. Через підгодовування собака з’їдатиме більш ніж необхідно, адже перевести шматочок їжі в еквівалентний об’єм корму та витримати норму вкрай складно. До того ж їжа зі столу наражає собаку на ризик захворювань травної системи – зокрема, панкреатиту, гастриту та інших, а також може призвести до ожиріння.

Аби ваш собака почувався бадьоро та був здоровим, звертайте увагу на його раціон та активність з перших місяців. Важливо підібрати відповідний раціон, враховуючи розмір, вік та рівень активності, не перегодовувати собаку та підтримувати належний рівень навантажень. Всі ці кроки в комплексі допоможуть вашому улюбленцю краще себе почувати протягом життя.

Теги: світові новини , вихованці , собаки , експерти , харчування , корм для тварин

 • 10 квiтня 18:48 Чому миска не має бути завжди повною: експерт розповів, як правильно годувати собаку    0
 • 14:20 Експерти назвали 7 порід собак, яких визнали найщасливішими (фото)    0
 • 11 березня 17:37 У США народилося двоголове теля – фото, відео    0
 • 28 лютого 16:29 Протягом 1-3 років люди зможуть повністю розуміти домашніх тварин і спілкуватися з ними    0
 • 19 лютого 16:37 Собака без повідця – штраф до 5100 гривень: поліцейські нагадали про правила вигулу тварин на вулиці    0
 • 15 лютого 16:07 Яку воду краще давати собаці для пиття: основні правила    0
 • 17 сiчня 17:32 Вчені назвали найбільш довгоживучих тварин на Землі у 2024 році (фото)    0
 • 12 сiчня 17:00 На найбільшій технологічній виставці CES 2024 представили піаніно для собак (відео)    0
 • 10 сiчня 17:55 Чому кішки люблять спати в ногах господарів: шість причин    0
 • 27 грудня 17:55 10 звичайних людських продуктів, що викликають серйозне отруєння у котів та собак    0
 • 26 грудня 15:18 У Києві назвали одну з найкращих службових собак України (фото)    0
 • 17 листопада 18:44 Собака президента Молдови Маї Санду вкусив президента Австрії – відео    0
 • 16 листопада 15:18 5 поширених міфів про котів, які можуть нашкодити вашій тварині    0
 • 01 листопада 15:06 Україна потрапила до Топ-10 країн за кількістю безпритульних тварин    0
 • 26 жовтня 16:46 Вчені з'ясували, до кого з улюбленців господарі прив'язані більше – до собак чи котів    0
 • 23 жовтня 17:55 Помер найстаріший у світі собака: скільки йому було років (фото)    0
 • 19 жовтня 16:02 Доступний корм для великих собак: що вибрати в Україні?    0
 • 06 жовтня 13:39 Оголошені найсмішніші фото тварин у конкурсі Comedy Wildlife Photography Awards 2023 (фото)    0
 • 09 серпня 17:16 Tesla випустила лежанку для котів у стилі Cybertruck: вартість та фото    0
 • 04 серпня 19:43 UAnimals створили платформу донорства крові для тварин: як вона працює    0