В Україні запустили сайт для перевірки фейкових чат-ботів
Міністерство цифрової трансформації України, Кіберполіція, Центр стратегічних комунікацій та Держспецзв'язку створили спеціальний сайт, на якому можна швидко, самостійно та безкоштовно спробувати відрізнити справжній чат-бот із Telegram від фейкового. Інструмент для перевірки ботів назвали Dovydka.info.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
- Щоб скористатися сервісом, достатньо перейти на сайт, вказати у пошуковому рядку на сторінці назву чат-бота або його посилання та розпочати пошук. Потім на екрані буде вказано офіційний бот. Якщо вибрати іконку певного бота, то з'явиться інформація, чи безпечно використовувати платформу.
Також на сайті Dovydka.info пропонують скористатися справжніми безпечними Telegram-ботами, які можуть стати в нагоді в умовах воєнного стану та продовжуючих бойових дій.
Наприклад, користувачі можуть перейти на чат "Волонтерська гаряча лінія" (@VolunteersHotlineBot) для допомоги військовим та українцям, "єВоріг" (@evorog_bot) для повідомлень про пересування російських військових і техніки РФ, Юридичний порадник для ВПО (@IDP_advisor_bot) з безкоштовною юридичною цілодобовою допомогою переселенцям та постраждалим від війни, а ще багато інших.
У Міністерстві цифрової трансформації наголошують, що зараз чат-боти дуже популярні та певною мірою корисні - за пару кліків можна знайти всю необхідну інформацію. Але зловмисники заради своєї вигоди все більше створюють фейкові акаунти на кшталт офіційних чатів. Щоб їх було легше виявити, створили інструмент Dovydka.info.
Теги: новини , фейк , чат-бот , новини України