Чому варто купити газовий балончик: 3 вагомі причини Чому варто купити газовий балончик: 3 вагомі причини
Стиль життя

3 причини, чому вам варто купити газовий балончик

Gloss 08 червня, 2023, 13:47
 0

Сьогодні вже мало хто сумнівається, що засіб самозахисту – необхідна річ. Є лише розбіжності щодо ефективності того чи іншого засобу. Хтось радить носити ніж (і це найгірший варіант із можливих). Деякі сподіваються відбитися від нападника за допомогою електрошокера (даремно). Громадяни, не стиснуті у фінансах і які мають відповідно до законодавства особливі права щодо купівлі та носіння засобів самозахисту, озброюються травматичними пістолетами та револьверами. Ми ж порадимо придбати газовий балончик, і для цього є 3 вагомі причини:

 1. Він справді ефективний. При точному та правильному застосуванні він здатний майже моментально зупинити нападника. Больові відчуття від подразнюючої речовини (іританта) настільки сильні, що зловмисник просто фізично не зможе продовжити розпочате.
 2. Він безпечний для нападника. Вам важливо не просто відбитися від нападу, але й не отримати після цього багаторічний тюремний термін, а такий серйозний юридичний ризик є реальним, якщо кривдник загине від ваших дій. Балончик не здатний завдати істотної шкоди здоров'ю. Це важливо ще й тому, що у критичній ситуації жертва нападу не завжди здатна правильно оцінити ситуацію. І навіть у разі реального перевищення меж необхідної самооборони, правові наслідки для неї будуть незрівнянно легшими.
 3. Він доступний кожному: коштує недорого (багато моделей коштує дешевше 180 грн) і для його покупки не потрібен спеціальний дозвіл.

Якщо ці аргументи вас переконали, залишилося зробити правильний вибір серед усієї різноманітності даних засобів самозахисту.

Найбільш поширені види газових балончиків

Розглянемо найбільш популярні види, які ви зустрінете в будь-якому магазині, що продає засоби самозахисту: аерозольні та струменеві.

Аерозольні викидають подразнюючу речовину у вигляді хмари. Завдяки цьому навіть непряме потрапляння в зловмисника може мати непоганий ефект. При стрімкому нападі, в умовах стресу, люди, які не мають відточених навичок, можуть просто не потрапити в ціль. Хмара газу має відносно великий об’єм і більшою чи меншою мірою потрапить на слизові оболонки та у дихальні шляхи нападника. Проте вітер, особливо сильний, може звести ефективність цього виду балончиків нанівець. Крім того, зі зрозумілих причин його не можна використовувати у приміщенні чи транспорті.

Струменевий газовий балончик викидає струмінь подразнюючої речовини. Якщо потрапити нею вобличчя зловмисника – вважайте ви врятовані, бо деякий час він навіть не зможе розплющити очі. Але при промаху, розраховувати, що нападника накриє хмарою іританта (як у випадку аерозольних моделей) не доводиться. Ваш рівень володіння балончиком у цьому разі критично важливий. З додаткових плюсів даного виду – його можна використовувати у замкнутих просторах, наприклад, у під'їзді чи транспорті. Але побоюйтеся бризок та прикривайтеся долонею при використанні. На короткій дистанції є ризик постраждати від власного засобу самооборони саме через розбризкування струменя об перешкоду.

Щодо іритантів

Найпопулярніша подразнююча речовина – OC (капсаїцин). Це екстракт натурального червоного перцю. Вкрай ефективний, дешевий і нетоксичний. Зустрічається і його більш м'який синтетичний аналог – МПК.

Досить популярні балончики “Кобра”, які містять алгоген, надзвичайно сильний іритант, ефективний як проти людей, так і бродячих собак.

Інші види зустрічаються рідше. Деякі з них поступаються в ефективності двом вищезгаданим речовинам (мова про СS). Є у продажу й газові балончики із сумішшю іритантів, наприклад “Терен-4М”.

На закінчення

Ваша фізична безпека – у ваших руках. Носіть завжди з собою надійний засіб самозахисту, на роль якого добре підходить звичайна “перцівка”. Можливо, якось вона врятує вам життя.

Теги: безпеку , газовий балончик , самооборона

 • 28 вересня 18:47 Спорт та відпочинок: Жіночі спортивні костюми для активного відпочинку    0
 • 28 вересня 18:40 Готуємось в подорож з VELO за кордон    0
 • 28 вересня 10:07 Олександр Свіщов: Мова мистецтва - це той «Код нації», який допомагає нам перемогти!    0
 • 27 вересня 14:30 Що таке менторство та чи можна це зробити своєю професією    0
 • 26 вересня 19:32 Ford Custom Tourneo: перевезення пасажирів у стилі та комфорті    0
 • 26 вересня 11:28 Що таке гра Aviator і як у неї грати: відповідаємо на популярні питання    0
 • 22 вересня 17:41 Найкращі книги року: Букерівська премія оголосила короткий список фіналістів 2023 року    0
 • 20 вересня 19:41 Смола пуера: секрети виготовлення та пиття    0
 • 15 вересня 17:52 Emoji Kitchen у пошуковій системі Google: що це таке і як скористатися    0
 • 12 вересня 13:08 Найкращі ігрові автомати за мотивами відомих мультфільмів    0
 • 11 вересня 18:14 Нанесення маркування на косметику: особливості процесу    0
 • 08 вересня 19:47 Магнітні бурі у вересні 2023 року: прогноз на місяць    0
 • 07 вересня 17:35 Google та Дія.Освіта запускають безкоштовний курс з digital-маркетингу: як пройти навчання    0
 • 06 вересня 16:08 В Україні з'явилася перша книжкова радіостанція Sluhavka    0
 • 31 серпня 15:09 Instagram анонсував нову функцію для Stories    0
 • 20:09 Сонце не було корисним? Як відновити шкіру, усунути пігментацію, вирівняти тон    0
 • 25 серпня 10:57 5 фактів, які ви не знали про пересадку волосся    0
 • 23 серпня 16:10 Яким професіям складно знайти роботу в Україні у 2023 році: дані Центру зайнятості    0
 • 22 серпня 18:45 Де в Києві зробити лазерну епіляцію 3D    0
 • 18 серпня 09:25 Чим кава з супермаркету відрізняється від свіжообсмаженої кави    0