5 поширених міфів про котів, які можуть нашкодити вашій тварині
Коти - мабуть, найзагадковіші домашні тварини. Народна любов до цих граційних створінь пройшла крізь віки. Люди звикли олюднювати своїх улюбленців та приписувати їм магічні властивості. Це породило цілу низку міфів та оман.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Деякі міфи про домашніх кішок не несуть жодної загрози і навіть стають предметом великої кількості жартів. Але є інформація, до якої потрібно ставитись обережно, щоб не нашкодити тварині.
Міф 1: Кішки завжди приземляються на лапи
Серед найпопулярніших міфів про котиків – віра в те, що вони мають безпомилкову здатність завжди приземлятися на лапи. Хоча коти відомі своєю природною спритністю і здатністю орієнтуватися в повітрі, вони все ж таки схильні до серйозних травм при падінні.
Власники кішок повинні подбати про те, щоб вікна та балкони їхніх будинків не становили потенційної небезпеки. Хоча коти мають чудові рефлекси і є такі випадки, коли коти, приземляючись з висоти на землю, відбулися просто переляком. Але дуже часто прогулянки кішок біля вікон або балконних дверей закінчуються трагічно.
Міф 2: Кішка муркоче від задоволення
Гарний настрій – лише одна з причин. Еволюція нагородила котячих цим умінням, щоб виправляти власне здоров'я.
Доведено, що муркотання відбувається на частоті 20-30 Гц. Такий звуковий вплив полегшує біль у ділянці суглобів і сухожиль, сприяє зменшенню набряків. Завдяки вібраціям під час муркотіння кішка розслабляється, справляється з задишкою та стресом.
Міф 3: Кішки – асоціальні тварини
Така інформація зовсім не підтверджена дійсністю. Оскільки ваш домашній котик також вимагає уваги, виховання та ігор. Напевно, від постійного притискання до грудей кішка буде не в захваті, але це не означає, що про неї взагалі можна забути. Або дозволяти робити те, що заманеться тварині.
Таке ставлення призводить до агресивної поведінки у кішки. Вона може стрибати по меблях, драти шпалери, будити своїх господарів уночі і голосно нявкати, вимагаючи уваги. Якщо кіт постійно перебуватиме в такому стресовому стані, це погано вплине на його здоров'я і позначиться на нервах господарів.
Насправді кішки – соціальні тварини, які формують міцні зв'язки зі своїми супутниками.
Міф 4: Кішки мають дев'ять життів
Відомий міф про кішок – це ідея про те, що вони мають кілька життів. Швидше за все, ця помилка виникає через їхню спритність і здатність виживати після падінь з висоти.
Так, у кішок більше хребців, ніж у людей. Це робить тварин дуже гнучкими і дозволяє мати екстремальну рівновагу і швидкі рефлекси, які можуть допомогти їм вижити в складних ситуаціях і ризикованих падіннях.
Однак, як і у всіх інших тварин на планеті, у кішок є тільки одне життя, яке закінчується так само, як і життя інших живих істот.
Міф 5: Людська їжа підходить для котів
Щоб давати своєму коту їжу зі столу, треба добре знати, чи можна йому таке. Наприклад, шоколад є небезпечними ласощами для кота. Він може серйозно погіршити здоров'я вихованця. У ньому міститься алкалоїд теобромін, який досить токсичний для котів. Серед інших продуктів, які не варто давати вихованцю – часник, виноград, горіхи, цибуля та сире тісто.
Перш ніж годувати кота звичайною їжею, слід проконсультуватися з ветеринарами: що можна їсти вашому улюбленцю та в якій кількості. Фахівець врахує всі потреби вашої тварини в корисних мікроелементах та складе меню. Оскільки кіт також потребує збалансованого харчування із вмістом білків, жирів, вуглеводів та необхідних мікроелементів.
Теги: кішки , вихованці , тварини , міфи , світові новини , турбота