Протягом 1-3 років люди зможуть повністю розуміти домашніх тварин і спілкуватися з ними
Експерти прогнозують, що штучний інтелект дозволить людям спілкуватися з домашніми та навіть дикими тваринами. Про це пише Daily Mail.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Декілька наукових груп з різних університетів зараз займаються розробкою нейронних мереж, призначених для того, щоб допомогти людям у розумінні мови тварин.
З використанням бази даних та штучного інтелекту ці системи будуть аналізувати поведінку, міміку та звуки, що видаються тваринами, з метою виявлення їх смислового змісту. Це наблизить момент, коли власники домашніх вихованців зможуть по-справжньому розуміти, що відчувають і думають їхні коти чи собаки.
Серед організацій, що працюють над подібними проектами, виділяється Earth Species Project, некомерційна організація, створена у 2017 році. Учасники проекту збирають дані не лише про комунікацію свійських тварин, а й досліджують спілкування китів, ворон та інших диких представників фауни.
Головна мета цього проекту полягає не лише у тому, щоб зрозуміти, що намагається висловити тварина, а й у встановленні двосторонньої комунікації. Інакше кажучи, створення пристрою, здатного відтворювати звуки, зрозумілі звірам.
«Ми думаємо, що найближчими 12-36 місяців ми, ймовірно, зможемо зробити це для спілкування тварин. Ви можете собі уявити, якби ми могли створити синтетичного кита або ворона, які б розмовляли мовою китів або по-воронячи так, щоб вони не могли зрозуміти, що вони говорять не зі своїми», – каже один із співзасновників проекту Earth Species Project Аза Раскін.
У питанні комунікації з тваринами вчені пішли ще далі. Так наприклад дослідники з Університету Лінкольна використовують ШІ, щоб класифікувати та розуміти вираз обличчя котів. Аналогічно, нова модель ШІ має на меті перекладати вираз обличчя та гавкіт собак.
При вивченні мови кажанів, дослідники дійшли висновку, що їхня мова набагато складніша, ніж вважалося раніше. Вони мають імена, сперечаються за їжу, а дорослі самки використовують спеціальну мову, що нагадує "сюсюкання", при спілкуванні з дитинчатами.
Теги: домашні тварини , тварини , вчені , штучний інтелект , вихованці , світові новини , мова