Найвідоміші поштові марки України Найвідоміші поштові марки України
Стиль життя

Найвідоміші поштові марки України

Дарина Герасимчук 06 травня, 2022, 14:05
 0

Марка-бестселер «Російський військовий корабель, йди…» принесла «Укрпошті» більше одного мільйона доларів і стала пророчою для флагмана Чорноморського флоту ЗС РФ – крейсера «Москва».

Перед центральним відділенням «Укрпошти» у Києві люди стояли у черзі по кілька годин, щоб отримати легендарну поштову марку. За тиждень з початку продажу від мільйонного тиражу залишилося менше трьохсот тисяч. Після того, як російський військовий корабель зображений на марці, таки вирушив туди, куди був посланий, на благодійному аукціоні від Prozorro.sale продали марку за п'ять мільйонів гривень, а виручені гроші відправили на допомогу українській армії.

Наприкінці квітня компанія анонсувала випуск другої серії марок під назвою "Російський військовий корабель... ВСІ". Нова марка (вже без корабля) надійде у продаж у травні, а загальний тираж становитиме п'ять мільйонів екземплярів із внутрішнім та міжнародним номіналами.

Як стверджують досвідчені філателісти (колекціонери марок) – у поштових марок є три основні функції: поштові гроші, предмет мистецтва та інвестиція. Залежно від популярності випуску, поштова марка з часом набуває нової, колекційної вартості, яка може бути в сотні разів більша за номінальну.

Наприклад, вже зараз вартість марки з російським військовим кораблем на eBay досягає двох тисяч доларів, за номіналу 23 гривні.

Gloss.ua вирішили дізнатися і про інші цінні поштові марки, випущені «Укрпоштою» за останні кілька років, які зібрали найвищі українські та міжнародні нагороди філателії, а також прославили нашу країну далеко за її межами.

Українська поштова марка Софія Караффа-Корбут. Лукаш і Мавка (Лісова пісня)» здобула бронзу у міжнародному конкурсі Nexofil Award 2021 (Мадрид, Іспанія) у категорії «Найкраща марка світу за технологією змішаного друку». Укрпошта представила марки з ілюстраціями Софії Караффи-Корбут 2020 року в рамках святкування 150-річчя від дня народження Лесі Українки. На зображенні, крім звичайних фарб, також є бронзова паста, що надає образу Лесі витонченості і загадковості. Такий друк використовують для виготовлення грошових знаків, бланків цінних паперів та репродукцій картин.

Дві українські поштові марки здобули нагороди міжнародного конкурсу Nexofil Award 2020 у Мадриді, Іспанія. Золото одержала поштова марка "Слава Україні!" за найоригінальніший формат у світі. Марка надрукована на самоклеючому папері у формі карти України, а шрифт до нього спеціально розроблений художницею-каліграфісткою Ольгою Верменич.

Срібло у категорії «Найкраща марка світу за технологією офсетного друку» зайняла українська марка - «Сорочка. Чернігівська область» із серії «Українська вишивка – код нації». На ній зображено експонат із колекції Музею Івана Гончара зі зразком вишивки.

Марка «Листоноша Федір Фекета» отримала срібло у конкурсі PostEurop. Міжнародний конкурс поштових марок «Найкраща марка Європи 2020» був присвячений темі «Давні поштові маршрути». На ньому Україна представила поштову марку, присвячену закарпатському листоноші Федору Фекеті, який є справжньою легендою та місцевим героєм, бо протягом 30 років він кілька разів на тиждень долав до 50 км, щоб доставити пошту односельцям. Зображення на марці виконала художниця Ірина Медведовська.

У конкурсі "Найкраща поштова марка України-2020" перемогла перша українська поштова марка з технологією доповненої реальності "Козаки", створена у партнерстві з компанією Art Nation, де зображені улюблені для багатьох поколінь українців герої мультсеріалу "Козаки" - Око, Грай та Тур. «Оживити» козаків у доповненій реальності можна за допомогою безкоштовної програми WowBox AR.

Друге місце у конкурсі посіла поштова марка «Замок Шенборнів» із серії «Національні меншини в Україні». Над ескізом працював відомий український художник Микола Кочубей.

Третє місце та світову популярність здобула одна з перших у світі марок присвячених боротьбі з коронавірусом – «Передова». Ця марка стала символом подяки тисячам медиків та військових, які на той момент боролися за нашу країну на двох фронтах: один із них – на Сході України, інший – пандемія COVID-19. Випуск поштової марки «Передова» також відзначив Всесвітню поштову спілку.

 

Найкращим поштовим блоком 2020 року визнали «Маяки України». На марках випуску зображений Станіслав-Аджигольський Задній маяк, розташований у Херсонській області поблизу села Рибальче, маяк Бирючий на однойменному острові Херсонської області, маяк на острові Зміїний у Чорному морі (Одеська область), а також три кримські маяки – Іллінський (на мисі Святого Іллі) ), Меганомський (на мисі Меганом) та Євпаторійський маяк у Каламітській затоці.

А найкращим марочним листом став «Вітражі старого Львова». Його сюжет склали 7 фрагментів кольорових вітражів, що прикрашають вікна сакральних споруд Львова, а саме: костелів Домініканського та святого Антонія, Успенської церкви, Вірменського та Латинського кафедральних соборів, а також колишнього Краківського готелю, де зараз знаходиться Апеляційний суд.

«Укрпошта» посіла перше місце у конкурсі «Найкраща марка Європи – вибір колекціонера 2019» на тему «Птахи». Марки авторства Наталії Кохаль «Лелека білий» та «Соловейко східний» стали лідерами голосування та завоювали «золото» для України.

У 2018 році «Укрпошта» взяла участь у філателістичному конкурсі 2018 EUROPA, згідно з результатами якого поштова марка із серії «Мости України» увійшла до ТОП-10 найкращих марок Європи. Україна представила марку з віадуком, що знаходиться у селі Плебанівка Тернопільської області та є 120-річною пам'яткою архітектури.

Марочний лист «Комахи України» випущений у 2018 році «Укрпоштою» отримав одразу три міжнародні нагороди – Grand Prix WIPA (Австрія), Nexofil Award (Іспанія) та Asiago (Італія) вперше за всю історію сучасної української філателії. Авторами цього оригінального випуску об'ємних ілюстрацій марок із технологією тиснення голографічної плівкою стали художники-графіки Сергій та Олександр Харукі.

 

Теги: поштові марки

  • 16 грудня 15:02 В Індії жінка подала до суду на чоловіка через те, що він любив кішку сильніше, ніж її    0
  • 13 грудня 10:00 Успіх починається з команди: як «Аврора» створює умови та можливості для розвитку і кар'єрного зростання    0
  • 11 грудня 13:04 Україна в топ-15 на PornHub: порносайт підбив підсумки року і розкрив найпопулярніші категорії    0
  • 10 грудня 15:15 Найпопулярніші запити в Google у 2024 році: чим найбільше цікавилися українці    0
  • 06 грудня 16:06 Купив – поюзав – утилізував: нова екоініціатива оʼgо    0
  • 05 грудня 15:11 Вихідні дні та свята у грудні 2024 року: календар подій    0
  • 04 грудня 17:39 Вчені встановили, що чоловіки та жінки мають різні види пам'яті    0
  • 03 грудня 13:30 MrBeast став найоплачуванішим блогером планети у 2024 році    0
  • 02 грудня 15:50 Оксфордський словник вибрав brain rot словом 2024 року: що означає цей термін    0
  • 29 листопада 17:50 У мережі розсекретили ім'я чоловіка, який мав стати героєм шоу «Холостяк-13» замість Терена (фото)    0
  • 29 листопада 16:18 В Австралії ухвалили перший у світі закон про заборону соціальних мереж для дітей віком до 16 років    0
  • 19 листопада 16:40 Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати    0
  • 18 листопада 15:11 Coca-Cola оновила свою культову різдвяну рекламу за допомогою ШІ (відео)    0
  • 12 листопада 17:00 Яйце чи курка: вчені нарешті з'ясували, що з'явилося раніше    0
  • 11 листопада 18:20 У листопаді на українців чекає один з найбільших зорепадів року: дата    0
  • 11 листопада 16:21 В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)    0
  • 06 листопада 16:53 Як змінився хлопчик з упаковки Kinder Chocolate і чим він займається сьогодні    0
  • 05 листопада 18:57 Як створювати контент за допомогою ШІ без порушень авторських прав    0
  • 30 жовтня 15:37 5 поширених звичок, які дратують майже кожну людину    0
  • 29 жовтня 15:16 Лише половина українців відмовилася від російських блогерів та музики    0