Експерти назвали способи, як боротися з гнівом під час війни
Після повномасштабного збройного вторгнення Росії в Україну у людей можуть виникнути неконтрольовані почуття ненависті, злості та люті, наприклад, через несправедливість, непередбачуваний перебіг бойових дій, ряд інших причин і подій, не рахуючи при цьому проблемних ситуацій в особистому житті.
Експерти телеграм-каналу "Подбай про себе" поділилися порадами, здатними допомогти поберегти своє психологічне здоров'я під час війни. Так було підібрано чотири спеціальні основні методи боротьби з гнівом.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Як впоратися з гнівом під час війни
- Регулярно та активно рухатися – фізична активність корисна до того, як людина зазнала гніву.
- Гуляти на свіжому повітрі або тренуватися в спортзалі – допомагає звільнити енергію, що накопичилася, перш ніж вона перейде в гнівний стан.
- Фіксувати емоції на папері – писати про свої переживання та почуття, які викликає негатив. Подібна практика має заспокійливий ефект, а також допомагає розібратися в природі власних емоцій та сфокусуватись на своїх почуттях.
- Відволікатися від тригерів (коли якась річ на емоційному рівні викликає неприємні відчуття) – рекомендується уникати людей, які викликають злість, читати менше новин, які викликають почуття несправедливості та провокують гнів тощо.
Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і наук України, подібні рекомендації фахівців подано в рамках ініціативи першої леді країни Олени Зеленської щодо створення Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.
Читайте також:
Теги: психологія , новини , новини України , війна , поради