В Україні розробили перший захищений месенджер
Українські розробники створили перший безпечний месенджер, який отримав назву Dober. Засновник стартапу Дмитро Оберемок наголошує, що сервіс у перспективі можуть використовувати військовослужбовці для захищеного обміну миттєвими повідомленнями. Про це повідомляє "Укрінформ" 25 жовтня.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Як відомо, на даному етапі месенджер поки що тестується і вже готова тестова версія мобільного додатку на Android. Паралельно розробники працюють над версією для смартфонів на iOS. Розробка також отримала "висновок" про стабільну роботу та високий рівень захисту від "білих" хакерів з Естонії.
Причина створення Dober
За словами творців месенджера, такий сервіс необхідний на тлі того, що в інших застосунках можуть спостерігатися збої в роботі через атаки хакерів. При цьому в умовах війни, як ніколи, стали актуальні "захищені системи шифрованої передачі даних з використанням автономних серверів".
Як працює Dober
Є два варіанти програми:
- корпоративний (окремий індивідуальний програмний сервер);
- публічний (для широкого кола осіб шляхом скачування та підключення через смартфони).
Повідомляється, що програма дозволяє уникнути передачі персональних даних третім особам. За бажанням, можна видалити всю особисту інформацію із системи, а реєструватися анонімно та використовувати псевдоніми для пошуку в інтернеті.
До месенджера не прив'язуються номери телефонів, адреси електронної пошти, немає синхронізації з телефонною книгою, а прив'язаний до застосунку лише обліковий запис на сервері з паролем.
Обмін інформацією відбувається на окремому сервері за допомогою технології абсолютного наскрізного шифрування.
Dober для військовослужбовців
Щодо військових, то для їхнього безпечного спілкування пропонується взяти окремий програмний апаратний сервер, який можна розмістити у військовому підрозділі або в таємному місці з доступом до інтернету.
Керувати сервером повинен адміністратор, у розпорядженні якого є повний функціонал, призначений для блокування користувачів або надання їм доступу.
Читайте також:
Теги: новини , новини України , прикладна програма , месенджер , безпеку , соцмережі , військові