Google запустив додаток для "спілкування очима" українською
Цього тижня, 3 листопада, компанія Google за підтримки першої леді Олени Зеленської представила в Україні мобільний додаток Look to Speak на Android. Він дозволяє людям із порушенням мовної та рухової функції спілкуватися через смартфон за допомогою очей. Людина, використовуючи лише напрям очей, вибирає вже готові слова та висловлювання, а потім через динамік на телефоні програма озвучує їх співрозмовнику.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
В українському блозі Google говориться, що застосунок був запущений майже два роки тому і з тих пір до сервісу додали 18 мов світу. Тепер Look to Speak доступний ще й українською мовою.
Ініціатори хотіли таким чином допомогти спілкуватися та взаємодіяти з оточуючими як українцям, хто був змушений залишити свій будинок через вторгнення Росії, так і цивільним разом із військовими, хто отримав поранення чи травми під час війни.
Як працює застосунок Look to Speak
- Спершу необхідно зафіксувати екран смартфона трохи нижче рівня очей і на такій відстані, щоб була можливість читати фрази.
- Щоб вибрати фразу, потрібно тримати голову нерухомо та дивитися праворуч, ліворуч або вгору від головного екрана.
- На екрані буде представлено два списки із фразами по обидва боки. Рухаючи очима вліво або вправо, у додатку вибирається відповідний список. З кожним рухом очей у потрібному напрямку переліки з виразами зменшуються, доки не залишається одна, потрібна користувачеві, фраза.
- Якщо при виборі фраз подивитися нагору, то цей напрямок означатиме "пауза" чи "скасування дій", залежно від інструкцій на екрані.
- У меню, яке не контролюється рухом очей, можна вручну змінювати налаштування, додавати або редагувати фрази, увімкнути тренувальний екран та використовувати інші функції.
Фото: Google/YouTube.
Засновниця та президент Українського товариства мови та мовлення Оксана Лялька вважає, що в Україні, ймовірно, збільшується кількість людей з порушенням моторики та мови через безпосередні травми та стани, викликані війною.
Крім того, за її словами, стрес та недоїдання підвищують ризик інсульту, що також може призвести до порушень моторних та мовних функцій, а українські біженці за кордоном із хронічними порушеннями стикаються зі складнощами при отриманні терапії та іншої необхідної їм допомоги, тим більше рідною мовою..
Читайте також:
Теги: новини , Google , прикладна програма , люди з інвалідністю , новини України