Як охолодити житло без кондиціонера: 12 способів врятуватися від спеки у квартирі
До середини літа температура повітря почала зашкалювати, побивши всі рекорди спеки. Під час постійних відключень світла відсутня можливість скористатися кондиціонером, а у когось і зовсім його немає.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Читайте також:
- Ці лайфхаки допоможуть зберегти продукти в холодильнику під час відключення світла в літню спеку.
- Як допомогти домашнім тваринам перенести спеку: поради для власників котів та собак
Ми зібрали на просторах інтернету всі поради та лайфхаки про те, як охолодити приміщення без кондиціонера. Спробуйте їх у своєму будинку чи квартирі, якщо страждаєте від літньої задухи.
1. Закрийтеся від сонячних променів
Сонячні промені проникають у приміщення і нагрівають повітря та предмети. Щоб цього уникнути, повісьте щільні штори чи жалюзі. Крім цього, можна обклеїти вікна плівкою. Попередній варіант поганий тим, що у квартирі стане темно. Якщо хочете, щоб світло з вулиці проникало в приміщення, обклейте вікна сонцезахисною плівкою. Вона допомагає впоратися зі спекою, пропускаючи денне світло.
2. Позбавтеся накопичувачів тепла
На літо краще позбутися килимів та текстилю, аж до подушок та м'яких іграшок. Такі речі поглинають тепло та утримують його всередині кімнати. Простора та чиста кімната забезпечує правильну циркуляцію повітря у приміщенні.
3. Зволожуйте повітря
По можливості використовуйте зволожувачі повітря, щоб у кімнаті забезпечити вологість до 50%. Цей спеціальний пристрій можна використовувати практично цілий рік: влітку зволожувачі надають повітрі цілющу вологу, а взимку рятують від шкідливого впливу опалення.
4. Провітрюйте приміщення правильно
Вдень вікна відчиняти не варто: у квартиру потрапить гаряче повітря з вулиці. Вікна краще відкривати в години, коли прохолодно. Вранці – з 4 до 8, увечері – після 22. Якщо можете, залишайте вікна відкритими на ніч. Закривайте їх до того, як надворі стане спекотно.
5. Зменшіть кількість працюючої техніки
Постарайтеся не користуватися плитою та духовкою. Це стосується й електричного чайника, праски, кавоварки, вони нагрівають повітря. Навіть комп'ютер і телевізор слід вимкнути, коли вони не потрібні. Ванна кімната також прогріває повітря: сушарки для рушників, тепла підлога, сушильна машина.
6. Замініть лампочки
Слід також враховувати, що класичні лампи розжарювання нагріваються під час роботи до надзвичайно високих значень (до 80°C). І щоб покращити мікроклімат приміщення, їх краще замінити на світлодіодні лампи. Вони майже не нагріваються і при цьому заощаджують електроенергію. Якщо немає можливості замінити лампи, освітлення у спеку краще вимикати.
7. Регулярно робіть вологе прибирання
Протирайте підлогу та поверхні вологою ганчіркою хоча б раз на день. Це трохи охолодить приміщення і запобігатиме сухості повітря. Як мінімум у квартирі стане легше дихати. Підвищити якість повітря та трохи охолодити приміщення допоможуть і великолисті кімнатні рослини.
8. Використовуйте витяжку
Якщо довелося готувати на плиті або приймати теплий душ, увімкніть витяжку на кухні або у ванній. Вона прибере частину гарячого повітря та пари з приміщення.
9. Розташуйте лід перед вентилятором
Якщо ви використовуєте вентилятор, поставте навпроти нього джерело холоду. Сам собою вентилятор не охолоджує приміщення. Щоб зробити з нього подібність до кондиціонера, поставте перед ним пляшки з крижаною водою.
10. Використовуйте холодні простирадла
Якщо хочете засипати в прохолодному ліжку, запакуйте у великий пакет простирадло, щоб на тканину не потрапляла волога. Покладіть його на 15-20 хвилин в морозильник - потрібно охолодити тканину, але не заморозити її. Холодне простирадло подарує вам 30-40 хвилин прохолоди.
11. Екстрене охолодження
Якщо вдома є білизна, що не використовується, то скористайтеся "мокрим" способом екстреного охолодження приміщення без кондиціонера. Він виглядатиме так:
- візьміть великий шматок тканини (це може бути простирадло, нічна сорочка, банний рушник і т.д.);
- наберіть холодну воду у таз;
- промийте білизну, злегка віджавши її, щоб вода не стікала на підлогу;
- повісьте цю тканину на вікно чи сушарку, яку поставили біля вікна.
Таким чином, повітря з вулиці проходитиме через "вологий фільтр" і трохи охолоджуватиметься. Цей нескладний спосіб займе 10-15 хвилин і дасть 2-3 години свіжої прохолоди при температурі приміщенні вище 25°C. Чим холодніше повітря і чим більший розмір тканини, тим довше вона буде сохнути.
12. Охолоджуйте не тільки житло, а й себе
Щоб нормалізувати температуру тіла, віддавайте перевагу легкій їжі, що не потребує тривалого перетравлення. Пийте прохолодні напої, їжте салати та холодні закуски, балуйте себе морозивом, приймайте прохолодний душ.
Теги: стиль життя , літо , спека , охолодження , лайфхаки , поради