В Україну потрапили отруйні мандарини з Єгипту
Getty Images
В Україну потрапили небезпечні мандарини, які привезли з Єгипту. Про це йдеться у повідомленні системи швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF).
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Небезпечні єгипетські мандарини потрапили до України та Греції. Саме греки виявили, що вміст пестициду диметоат у цитрусових перевищує допустиму норму у 33 рази. Згідно з інформацією, фрукти не допустили до продажу у Греції.
Як мандарини зі шкідливим компонентом потрапили до України - наразі невідомо. У Держслужбі з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів зі свого боку поки що коментарів не надавали.
Диметоат зазвичай використовується для боротьби зі шкідниками у сільському господарстві та інших сферах. Через нього можуть виникнути такі симптоми:
- нудота;
- слабкість;
- сонливість;
- проблеми з диханням;
- біль в животі;
- діарея;
- при тяжкому отруєнні - судоми, втрата свідомості та параліч.
Нагадуємо, що за наявності подібних симптомів отруєння важливо не спровокувати додаткові проблеми самолікуванням, краще одразу звернутися за професійною медичною допомогою.
Читай також
McDonald's запускає нове світове меню в Україні: бургери, роли, напої та багато іншого
Відео з дегустацією новинок
Види великодньої випічки: що приготувати на Пасху окрім класичної паски
Традиційні та сучасні варіанти
Чому гостра їжа може стати залежністю і як це пов’язано з відчуттям ейфорії
Справжня хімія тіла та мозку
Нові правила у шкільних їдальнях та буфетах: багато популярних продуктів потрапляють під заборону
Акцент на здорове харчування