Вчені з'ясували, що біопластик не розкладається за певних умов
Британські професори заявляють, що біорозкладний пластик не розкладається в домашньому компості. У Великій Британії було проведено дослідження за участю 9700 осіб, з яких 900 – завершили на практиці експеримент із домашнього компостування.
Висновок фахівців полягає в тому, що більшість видів пластику, які продаються з маркуванням "компостовані в домашніх умовах", насправді не працюють: до 60% не розпадаються через півроку. Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на результати дослідження.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Згідно з оцінками вчених, 10% людей можуть ефективно компостувати пластик вдома, але для решти 90% населення найкращим місцем для утилізації є звалища, де біопластмаси розкладаються повільно, виділяючи метан.
Якщо пластик, що компостується, потрапляє в харчові відходи, він забруднює їх і блокує процес переробки. В цьому випадку єдиним рішенням стане використовувати менше пластику.
Дослідники також виявили, що 14% пластикової упаковки сертифіковані як "придатні для промислового компостування", а 46% взагалі не мають сертифікату на компостування. Тобто, якщо пластик на "100% біорозкладний", це зазвичай означає, що його не можна компостувати.
Результати дослідження показали, що не було жодної специфікації, яку можна було б надійно компостувати у домашніх умовах.
Пластмаси, що компостуються, повинні розкладатися в компост з тією ж швидкістю, що і природно компостовані матеріали, не залишаючи видимих залишків. Термін "біорозкладний" відноситься до матеріалу, що розкладається біологічною активністю, без вказівки, скільки часу та за яких умов може зайняти розкладання.
Читайте також: