Британські заклади Fish & Chips під загрозою закриття Британські заклади Fish & Chips під загрозою закриття
Їжа

Через Україну британські заклади Fish & Chips під загрозою закриття

Фото: Британські заклади Fish & Chips під загрозою закриття Joana Godinho/Unsplash
Марина Горносталь 17 травня, 2022, 15:37
 0

"Третина" популярних традиційних британських магазинів-кафе Fish & Chips, де продаються смажені в клярі риба та картопля, під загрозою закриття. Однією з причин такої ситуації стала війна в Україні, яка була розв'язана повномасштабним вторгненням Росії. Війна змушує заклади міняти своє меню, підвищувати вартість страв, або в найгіршому випадку зачинятись.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.

Призвести до закриття Fish & Chips може нестача продуктів. Великобританія залежить від України в плані соняшникової олії - до війни британським кафе з України надходило 50% олії, а альтернативна олія різко зросла в ціні. Подорожчали також борошно та добрива для картоплі.

При цьому в Росії закуповувалося до 40% риби: тріска та пікша. У зв'язку з антиросійськими санкціями постачання білої риби стануть дефіцитними та дорожчими.

Як пише Sky News, спостерігається глобальна нестача ключових інгредієнтів, а це призводить до того, що витрати зростають, а розмір прибутку зменшується. Ендрю Крук, президент Національної федерації виробників риби, закликає уряд діяти невідкладно, перш ніж буде завдано довготривалої шкоди, яку неможливо виправити.

Одне з найстаріших кафе Fish & Chips почало працювати за правління королеви Вікторії.

Теги: ресторани , новини , Велика Британія , війна , вторгнення Росії