У FREUD HOUSE Творча зустріч з Михайлом Іллєнком

Gloss 29 июля 2013, 16:55  1197

У FREUD HOUSE Творча зустріч з Михайлом Іллєнком - кінорежисером, сценаристом, актором та автором фільму "Той, хто пройшов крізь вогонь"

Особистість Михайла Герасимовича Іллєнка напрочуд цікава тим, що він весь час знімає. Було б це в якійсь іншій країні, то ніхто б не звернув на це увагу. Але у нас, в Україні, де молоді митці бідкаються на свою важку українську долю, знімати свої фільми з регулярністю один на 2-3 роки - це вже подвиг!


МИХАЙЛО ГЕРАСИМОВИЧ ІЛЛЄНКО — кінорежисер.

Упродовж 20 років був режисером Київської кіностудії ім. О. Довженка.

З 1994 р. й донині викладає в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого.

У творчому доробку режисера — понад 10 картин. У тому числі кінофільми: «Там, вдалині за рікою» (1975), «Кожен мисливець бажає знати» (1985), «Фучжоу 1» та «Фучжоу 2» (1993, приз на міжнародному кінофестивалі в Белграді, 1999), «Сьомий маршрут»; телевізійні проекти: «Сапоги всмятку» (1978), «Школа» (1980, 3 серії), «Миргород та його мешканці» (1983, 2 серії); телевізійні документальні картини: «Художник Наталя Рудюк» (1995), «Княжа регата» (1996), «Шлях до скелі» (1997), які М. Іллєнко зробив як сценарист, режисер і оператор. 2002 р. зняв анімаційний фільм «Одноразова вічність» та художній фільм «Невелика подорож на великій каруселі».

Автор сценаріїв більшості своїх кінофільмів та інших проектів, співавтор сценарію «Дама з папугою» (1988) режисера А. Праченка.

Автор книги «Кіно (шпори для абітурієнта)» (2006).

У 2002 р. читав лекції з кінорежисури в театральній школі в Афінах (Греція).

Одночасно з викладацькою діяльністю та роботою над сценаріями і фільмами, М. Іллєнко друкує публіцистичні статті, пов'язані з актуальними проблемами українського кінема- тографа, а також свої оповідання.

Починаючи з 1997 року М.Іллєнко є ініціатором проведення та арт-директором щорічного кіновідеофестивалю національного виробника «Відкрита ніч», який активно залучає до культурного контексту українського кіновиробника, висвітлює його досягнення і проблеми. Фестиваль збирає, класифікує та зберігає відеоматеріали і документи, які в стислому вигляді відображають стан українського кіно після здобуття незалежності України.

М. Іллєнко — учасник міжнародних кінофестивалів та семінарів, присвячених сучасному кіномистецтву, що відбувалися в країнах Західної та Східної Європи.

Комментарии